HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Akıllı Telefon veya Bilgisiyarı Bırakın Yolun Bile Olmadığı Dönemlerde Çocukların Ne Kadar Mutlu Olduğunu Gösteren 10 Fotoğraf


Şimdilerde 7 sinden 70 ine herkesin elinde bir telefon, herkes sosyal medyada, oyunda veya internette. Toplu taşımaya bindiğinizde 10 kişiden 7 sinin elinde telefon görmemiz mümkün. Hatta ergenler cep telefonu olmadan eskiden millet nasıl yaşıyormuş, facebook olmasa ne yapardık gibi şeyler duymuşsunuzdurda. 

İlgili Makaleler

Bu fotoğraflar ise 1950 yıllarında İngiltere’nin gecekondu mahallelerinde çekilmiş. Tablet, telefon, bilgisayarı geçtim, yol yok, her yer çamur ama çocukların ne kadar mutlu olduğu yüzünden belli oluyor. 

Şimdiki çocuklar ise aileleri tarafından sussun, kendilerine bulaşmasın diye ellerinde akıllı telefon ve tabletlerle dünyadan soyutlanıyor, gerçek arkadaş edinmekten uzak kalıyorlar.

Aslında uzmanlara göre çocuklara 11 yaşına kadar teknolojiden uzak tutulması öneriliyor. Çocuklarınızı salın sokağa, toprakla oynasınlar, yeni arkadaşlar edinsinler. Onlar o şekilde çok daha mutlu olacaklar.


pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu