EDİTÖR BAŞVURU
Teknoloji

Akıllı Gözlük Haberleri Üst Üste Geliyor!

Google, Qualcomm Tanıtımları ve Apple İddiaları Heyecanlandırdı!

Akıllı Gözlük Nedir?

Hayatımıza çok yakın bir zamanda entegre olacak gibi duran akıllı gözlük ürünleri, giyilebilir bir bilgisayar türüdür. Çeşitli bağlantı yolları ile beraber diğer elektronik cihazlarla etkileşime geçebilirler. Hemen hemen hepsi Bluetooth, Wifi ve Gps gibi özelliklere sahiptirler. Akıllı özellikleri ile beraber yaşamımızı kolaylaştırmak için geliştirilmiştir.

 

Duyurular ve İddialar:

Akıllı Gözlük Haberleri Üst Üste Geliyor!

Google Gözlük

Google düzenlediği Geliştirici Konferansı’nda yeni nesil artırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Gözlüğün ne zaman piyasaya sürüleceğini ise henüz belirtmedi. Yayınladığı tanıtım videosunda, google akıllı gözlük takan kişi ile konuşulduğunda eş zamanlı olarak dil çevirisi özelliği vurgulandı.

Akıllı Gözlük Haberleri Üst Üste Geliyor!

Qualcomm Gözlük

Qualcomm, yeni arttırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Wireless AR Smart Viewer; yeni nesil işlemci ve kablosuz bağlantı gibi iddialı özelliklerin yanı sıra daha minimal bir tasarım ile beraber geliyor. Snapdragon’un XR2 Gen 1 işlemcisi ile yüksek performans sunan akıllı gözlük , bilgisayar ve akıllı telefonlara da bağlanarak karışık gerçeklik deneyimleri sağlıyor.  1920×1080 çözünürlüğe ve 90Hz yenileme hızına sahip olacak. Gözlük gecikmesi ise 3 ms olacağı belirtildi. Ürünün zayıf yönü, 650 mah. bataryası ile oldukça yetersiz olması, yüksek performans gerektiren işlemlerde yarım saatte şarjının bitebilmesine sebep oluyor. Yine Google gibi Qualcomm’da ürünün piyasaya sunulacağı tarih hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Akıllı Gözlük Haberleri Üst Üste Geliyor!

Son İddia Apple Tarafında

Apple marka arttırılmış gerçeklik gözlüğünün çok yakında piyasaya sürüleceği iddia edildi. Apple’ın akıllı gözlük üzerinde uzun süredir çalıştığı biliniyor. İddialara göre ise projenin ciddi anlamda ilerlemiş olduğu ve gözlüğün yönetim kuruluna dahi gösterildiği belirtildi. İphone uygulamalarının gözlük üzerinde çalışacağı ve gözlük için özel uygulamaların geliştirildiği belirtildi. Fiyatının epey bir yüksek olması tahmin edilebilir bir gerçek. Ürünün en geç 2023 yılında tanıtılması bekleniyor.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu