HaberlerTürkiye

Akdeniz’de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD)’ın internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre Akdeniz’de Marmaris’in 86.7 kilometre açığında 5.1 şiddetinde bir depreme meydana geldi. Bir çok yerde hissedilen deprem 22 kilometre derinlikte oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Valisi Esengül Civelek, 5.1 şiddetindeki depremin bir çok çevre ilçede de hissediğildiğine değindi ve “Marmaris ve çevresinde ilk belirlemelere göre, herhangi bir mal ve can kaybı bulunmamaktadır.” diye belirtti.

Depremin ardından itfaiye, polis, jandarma ve 112 acil servise herhangi bir yaralanma veya can kaybıyla alakalı ihbar gelmediğinide söyledi.

Marmaris depremi hissedilen ilçeler

Depremin şiddetinin hissedildiği Marmaris, Datça, Fethiye, Menteşe, Yatağan ve Milas ilçelerinde beklenin aksine kimsenin sokağa çıkmaması dikkat çekti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu