HaberlerTV Yayınları

Ak Parti İstanbul’da tüm oyların yeniden sayılması için YSk’ya başvuracak

Henüz geçersiz oyların sayımının bile tamamlanmadığı İstanbul’da AKP yeni bir itiraza hazırlanıyor. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un yapmış olduğu açıklamaya göre İstanbul’da tüm oyların yeniden sayılması için YSk’ya başvuru yapılacak. Partisi adına konuşma yapan Yavuz, “Bugün 38 ilçeye ilişkin oyların tamamı sayılsın diye ilçe seçim kurulu üzerinden YSK’ya başvuracağız” açıklamasını yaptı.

Seçimler hakkında yaptığı konuşmada “Şu an ilk kez telaffuz edeceğiz” diyen Yavuz, “Burada organize bir usulsüzlük var, organize bir suistimal var. Hata ötesi şeyler bunlar” sözlerine yer verdi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısından Seçim Açıklaması

İlgili Makaleler

Seçimin ardından pazartesi günü maddi hata düzeltimi yoluna gittik. Maddi hata düzeltimi yolundaki çabamız devam etmektedir. İlçe seçim kurullarında bunların düzeltilmesini sağlamaya çalışıyoruz. İlçe seçim kurullarına ‘tüm oyları sayın’ dedik. Daha ilk akşamdan başlayarak bu ‘İstanbul seçimlerinde şaibe var’ demiştim. Bunu kaldırmak için hukuki yollara başvuruyoruz. Geçersiz oylar sayılsın talebimiz vardı. 4 ilçede tamamen, 2 ilçede kısmen oyların tamamının sayılmasına karar verildi. 33 ilçede geçersiz oyların sayımı yönünde karar verildi. İl seçim kurulu ‘Oy torbası açıldığında bir takım maddi usulsüzlük görürseniz tamamını sayın’ dedi.

ARADAKİ OY FARKI 16 BİN 442 Olarak Açıklandı

“Şu andaki fark CHP en başta 29 bin 408 fark var dedi. YSK’nın açıklamaları da o düzeyde. Orada da 30 binleri bulan fark vardı. Geldiğimiz sayı 16 bin 442. Demek ki arada 10 bin oy olsa biz çoktan öne geçmiştik. Önemli bunlar. Şu anda geldiğimiz nokta bu. Bizim rakamlarımıza göre şu anda çoktan 14 binlerin altına düştü.”

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu