Faydalı BilgilerListeler

Ağız Kokusu Neden Olur?

Özellikle sosyal yaşantıyı olumsuz etkileyen ve çevreniz tarafından tepki görmenize neden olan ağız kokusunun pek çok nedeni bulunmaktadır. Ancak ağız kokusunun oluşmasının en büyük nedeni yeterli seviyede ağız bakımının yapılmamasıdır. Ağız hijyeni tam ve doğru olarak sağlanamadığında ağız kokusu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ağız kokusuna neden olan diğer bir şey ise düzensiz ve sağlıksız beslenmedir. Tükettiğiniz gıdalar ağzınızda koku yapacak ve hatta başka rahatsızlıklara da neden olacaktır. Ağız kokusu sadece yaşam tarzınız ve tükettiğiniz gıdalar ile değil rahatsızlıklar nedeni ile de meydana gelmektedir. Özellikle diş eti rahatsızlığı yaşayan kişilerin ağız kokusu ile karşı karşıya kalma olasılıkları çok yüksektir. Sürekli olarak ağız bakımına dikkat etseniz de diş eti rahatsızlığı yaşıyorsanız ağız kokusu kaçınılmaz olacaktır. Ağız Hijyeninin Ağız Kokusuna Etkisi Yemek yediğiniz sırada siz fark etmeseniz de küçük parçalar diş etlerinin arasına sıkışmakta ve orada kalmaktadır.

Eğer ağız hijyenini tam olarak gerçekleştirmez iseniz bu parçalar bir süre sonra bakteriler tarafından ele geçirilecektir. Yemek atıkları ile buluşan bakteriler ağır bir ağız kokusuna neden olmaktadır. Eğer bu durumu yaşamak istemiyor iseniz her gün düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalısınız. Ağız Kokusuna Neden Olan Rahatsızlıklar Ağız kokusunun yaşam tarzı ve tüketilen gıdalar dışında hastalıklar nedeni ile de ortaya çıktığı görünmektedir. İşte ağız kokusuna neden olan rahatsızlıklar;

İlgili Makaleler

Diş eti Hastalığı : Ağız kokusunun en temel nedeni olan ağız hijyenini sağlayamadığınız durumlarda diş etlerinde meydana gelecek olan kronik rahatsızlıklar ağız kokusuna neden olacaktır. Diş eti rahatsızlığının oluşmasının temel nedeni yemek artıklarının zamanında temizlenmemiş olmasıdır. Diş eti hastalığı ağız kokusuna neden olduğu gibi zayıflayacağı için sağlam dişleri de tutamayacak ve dişlerinizi kaybetmenize neden olacaktır. Ağız Kuruluğu : Ağız hastalıkları arasında en sık rastlanan durumdur. Özellikle sigara içen kişilerde görünmektedir. Ağızdaki nemi azaltır ve bakteri oluşmasına neden olarak ağızda kokuya neden olur. Ölü hücrelerin neden olacağı ağız kokusu, yaşam tarzınız ile ortaya çıkacak olan ağız kokusuna oran ile daha ağır ve rahatsız edici bir durumdur.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu