Faydalı BilgilerListeler

Afrodizyak nedir ve nelerde bulunur

Afrodizyak bilindiği üzere cinsel arzu ve cinsel arzu gücünü yükselttiği tahmin edilen ve bazı maddelere verilmekte olan genel isimdir. Bazı ülkelerde doktorların bilhassa sıkça kabul ettiği husus bazı tüketmelerin ve bitkilerin afrodizyak içerdiğidir. Afrodizyak bireylerde seks arzusunu yükseltebilecek olan birçok maddeye verilen bir sıfattır. Çok kültürlerin kendilerine özgü bazı afrodizyak maddeleri de bulunmaktadır. Her ne kadar çok kültürün kendilerine özgü afrodizyak maddeleri de olsa her maddenin temelinde şehveti yükseltmek hedeflenmektedir.

Gördüğünüz Her Şeyi Yemeyin!

Gördüğünüz Her Şeyi Yemeyin!

Cinsel ilişkiye giremedenönce tüketebileceğiniz gıdaları tüketip, içe bileceğiniz içecekleri de içmeniz negatif etki yaratmaktadır. Bu gibi zamanlarda katiyen salçalı besinler yememeli, etler ve pastalar yenmemelidir. Hazım güçlüğünü yaşatmakta olan gıda çeşitlerinden tüketmemelisiniz. Cinsel gücü yükseltebilmek amacı ile yüksek enerji vermekte olan gıdalar alınmamalı.

Yüksek enerji vermekte olan besinler yağ şekilde vücutta depolanır. Bunun için de bireylerinde damar sertliği oluşmaktadır. Şişmanlık şekilinde bilinen rahatsızlık tabi ki de cinselliğin, cinsel arzusun zayıflamasına daneden olabilir. Oldukça kaliteli, normal ve dengeli beslenme biçimleri tamamıyla bir afrodizyak etkisidir. Vitamin ve hormon ilaçlarının da ek yararları bulunmaz. Tabi ki de bu ilaçların yararı hormon seviyesi normal olan insanlar için bulunmaz. Lakin hormon azlığı bulunmakta ise bu ilaçlardan hekim tavsiyesinde yararlanabilirsiniz.

İnsan bedeninin harcayabileceğinden aşırı daha uzun vitamin, hormon benzeri bileşenleri gerektiği kadar ayırır. Ayıramadıklarını da dışarıatar. Afrodizyaklar içinde istek ettiğiniz yararları yaşamayı isterseniz mutlaka sabırlı olarak beklemeli ve sabırsız şekilde telaşa girmemelisiniz.

Afrodizyak Etkisi Sunan Gıdalar

Afrodizyaklı besinler demek yerine afrodizyak etkisi sunmakta olan gıdalar demek daha doğrudur. Afrodizyak etkisini vermekte olan gıdaları gene bazı ölçütlere göre seçebilirsiniz. Cinsel ilişki kapsamında enerjik olmak önemlidir. Ne kadar enerjik oluyorsanız olun ne kadar ilişkiye girememekte olan kişiler önce çeşitli tekniklere başvurmalısınız ki bunlar size bağlıdır.

İlişkiye girmeden olan önce biraz çikolata tüketmek az da olsa yarar sağlar. Gün içerisinde bol su yemekte afrodizyak etkisi yaratır. Lakin bedeninizde yeteri kadar sıvı yoksa tükettiğiniz enerji içeren gıdalar yeteri kadar ayrışamazlar. Bu sebeple de bedeninize enerji şekilde gelemezler.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu