DiğerHaberler

Adsense Üzerinden Kazanç Sağlamak İçin Tavsiyeler

Adsense gelirlerinizi arttırmak mı istiyorsunuz? Peki bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımızda sizlere Adsense gelirlerinizi nasıl artıracağınızı anlatmaya çalışacağız. Adsense ile ilgili diğer e kitaplarda biraz üç aşağı beş yukarı hepsi aynı şeylerden bahsediyor. Bizde bunları derleyip bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak kullanacağınız Adsense reklam formatı üzerinde karar vermeniz gerekiyor. Genelde kabul edilen en iyi format büyük dikdörtgen(336X280 boyutlarında olan format)’dir. Bu format üzerinde yapılan araştırmalara göre tıklama oranlarının ve tıkladıktan sonra açılan siteyi inceleme oranının daha fazla olduğu anlaşılmıştır. Peki niçin bir çok Adsense reklam formatı varken bu format?

Basitçe açıklamak gerekirse bu format sayfada normal web linkleri gibi görülmektedir. Sayfayı görüntüleyen ziyaretçiler bu tarz linkleri tıklamaya alışmışlardır. Tıkladıklarının adsense reklamı olduğunu biliyor ya da bilmiyor olabilirler. Reklamların tıklanması sizin yararınız sonuçta.

Adsense reklamlarınızın daha fazla tıklanması için kendinize göre yeni bir renk paleti oluşturun. Oluşturduğunuz bu palet sitenizin arka plan rengi ve sayfanın ağırlıklı renkleri ile uyumlu olsun. Diyelim ki sitenizin arkaplan rengi beyaz. Adsense reklam paletlerinizin de arka planını beyaz yapın.Bu Adsense reklamlarının sitenizin bir parçasıymış gibi görünmesini sağlar. Buda ziyaretçiler tarafından daha çok tıklanma anlamına gelir.

Sitenizde Adsense reklamlarını mümkün olduğunca üstlere yerleştirin. Sonuçta sayfanın altlarını kimse incelemez. Adsense reklamlarınızı gizlemeyin. Bu hem kurallara aykırı hemde tıklanma oranlarını düşürüyor.Ziyaretçiler reklamları kolaylıkla görebilsin.

İçeriğiniz ile ilgili sitelerin kendinize göre bir listesiniyapın ve listenin üstüne kendi Adsense reklamlarınızı yerleştirin. Adsense reklamlarında içerikle ilgili reklamlar çıktığı için o siteleri arayan bir ziyaretçileriniz severek reklamdaki linklere tıklayacak ve sizlere para kazandıracaktır.

SSI (yani Server Side Included) kullanan web sayfaları için Adsense kodlarını yerleştirmeyi otomatikleştirin. Host firmanıza serverin SSI destekleyip desteklemediğini sorun.

Bu adımlarla Adsense reklamlarınızdan elde ettiğiniz gelirlerin ne kadar arttığını görünce şaşıracaksınız. Şunun bir defa bilinmesi lazım. Bu reklamlar insanların ilgisini çekmek için gösteriliyor. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey belli bir konuya odaklanmanız. Çünkü çıkan reklamlar sitenizle alakalı olacak. Sitenize içeriği için gelen ziyaretçilerin bu reklamlar dikkatini çekecektir


pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu