Ekonomi ve FinansHaberler

Adana’da Dağıtılan Bedava Soğana Yoğun İlgi Vardı

“VATANDAŞ YEMEKLERDE SOĞAN KULLANAMAZ HALE GELDİ”

"VATANDAŞ YEMEKLERDE SOĞAN KULLANAMAZ HALE GELDİ"

Son zamanlarda soğan fiyatlarında yaşanan aşırı artışın ardından kilogram fiyatı 5 TL’ye kadar yükselmişti ve düşük gelirli vatandaşlar için soğan almak bile zorluk haline gelmişti. 

Bu durum üzerine Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 10’ar kg lik çuvallar halinde hazırlanan soğanları vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı. Ücretsiz soğanlara halkın ilgili oldukça yoğun olurken, alanlar mutlu olurken, alamayanlarsa yeniden dağıtılır ümidiyle beklemeye geçtiler.

Yardımların aralıklarla devam edeceğini belirten belediye başkanı maddi durumu kötü olanlara her zaman destek vereceklerini belirtti.

“DAHA ÖNCE DE KARPUZ VE NARENCİYE DAĞITMIŞTIK”

"DAHA ÖNCE DE KARPUZ VE NARENCİYE DAĞITMIŞTIK"

10’lar kiloluk soğanları vatandaşlar bizzat kendisi dağıtan belediye başkanı yaptığı açıklamada, “Soğan çok pahalandığı için vatandaş soğan alamaz duruma geldi. Bizde soğan alamayan vatandaşlara soğan alıp dağıtıyoruz. Tabi çiftçimizi de korumamız lazım. Çiftçinin de ektiği ürünün hakkını alması lazım. Ama vatandaşında alabileceği noktada olması lazım. Biz daha önce karpuz ve narenciye ürünleri dağıtmıştık. Şimdi de soğan dağıttık” diye belirtti.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu