Faydalı BilgilerListelerSağlık

Acil Kilo Verme İsteği Olanlara 5 Pratik Öneri

Önemli bir gün yaklaşıyor ve hala hedeflediğiniz kiloya gelemediğiniz için kendinizi mutsuz mu hissediyorsunuz ? O halde endişe etmeyin. Acil kilo verme isteği olan ziyaretçilerimiz için en etkili 5 yöntemi bir araya getirdik.

5. Lıkır Lıkır Su İçin

Su İçin
Muhtemelen bunu diyet listelerinde veya diğer zayıflama yöntemlerinde defalarca kez görmüşsünüzdür. Belkide her yerde bunu görmekten çok sıkıldınız ama kilo vermenin en birincil ve en sağlıklı yolu su içmektir. Mideniz başlarda sıvıyı istemeyecek ama siz dişinizi sıkın ve günde en az 2 litre için. Sabah kalkınca ilk işiniz 2 bardak su içmek olsun, daha sonra yüzünüzü yıkarsınız.

4. Kilo Vermek İçin Aç Kalmayın

Kilo Vermek İçin Aç Kalmayın
Aç kalmayın dediysek fotoğraftaki gibi olun demedik. Bu yöntem sağlıklı kilo vermenin sudan sonra en önemli ikinci kuralıdır. Acıktığınız zaman meyve veya yulaflı yoğurt ile daima tok kalmaya çalışın.

3. Stresi Üzerinizden Atın

Stresi Üzerinizden Atın
Şu stresi üzerinden bir atsan gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Kilo almanızı tetikleyen en önemli etkenlerden biri strestir. Çünkü stres, kişi üzerinde duygusal açlık yaratır ve sürekli bir şeyler yemek istersiniz.

2. Hedef ve Motivasyon

Hedef ve Motivasyon
Bu motivasyonu nasıl sağlarız diyecek olanlar örnek olarak fotoğrafa bakabilir. Sadece basit bir örnekti, kilo verdiğiniz de olacakları bir düşünün. Eğer içinizde kilo verme hevesi gelip geçiciyse muhtemelen birkaç güne bu yazıyı okuduğunuzu bile unutursunuz.

1. Sürekli Dişinizi Fırçalayın

Diş fırçalamak zayıflatır mı
Tatlı isteği oluştuğu anda bir parça bitter çikolata yemek yada dişleri fırçalamak bu isteği azaltır. Ağzınızda oluşan o ferahlık duygusu, bir süre yeme isteğinizi yok eder.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu