Faydalı BilgilerListelerSağlıkYaşam - insan

Aç karnına su içmenin faydaları

Metabolizmayı tetikler: Uyanır uyanmaz su içmek metabolizma hızınızı % 24 artırır yani metabolizmamızı tetikler. Tükettiğimiz besinlerin emilimini kolaylaştırır. Özellikle sabahları içilen su doğal bir enerji kaynağıdır ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.
Böbrek taşlarını ve mesane enfeksiyonlarını önler: Böbrek taşı oluşumuna neden olan asitleri engelleyen en önemli faylarından biri olan su sabahları aç karnına içildiğinde bu işede yarar. Vücudumuzu toksinlerden arındırdığı içinde mesane enfeksiyonlarından da korur.
Kilo vermeye yardımcı olur: Sabahları su içtiğinizde açlık hissimiz azalır çünkü su tüm toksinlerle savaşırken sindirim sisteminiz gelişir. Kilo verme sürecimizin en büyük destekcisi olan suyu günde en az 2,5 lt tüketmeliyiz.
Bağışıklık sistemini güçlendirir: Hastalıklardan korunmak için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmamız gerekir. Bundan dolayı aç karna su için ve gün içerisinde de su içmeyi ihmal etmeyin.
Toksinlerden arındırır: Siz uyurken vücudunuz kendini onarır, enerji takviyesi yapar ve hormonları dengeler. Uyandıktan sonra sıvı almanız vücudunuzda dışarı atılmayı bekleyen toksinlerin salınmasını sağlar. Böylelikle daha temiz bir cilde sahip olursunuz.
Mide sorunlarına iyi gelir: Hazımsızlığa, midede artan asitler neden olur. Aç karnına içtiğiniz su asiti aşağı doğru iterek midenizde oluşabilecek problemin önüne geçer.
Saçları güzelleştirir: Su, saç teli ağırlığının neredeyse dörtte birini oluşturur. Bol miktarda içilen su, saçı içten besler. Yetersiz su alımıysa kırılgan ve ince saç tellerine neden olabilir. Parlak ve sağlıklı saçlar için her gün su içmelisiniz.
Cildin parlak gözükmesini sağlar: Araştırmalar, aç karna su içmenin kan akışını artırdığı ve cildi daha parıltılı hale getirdiği ortaya koymuştur. Gün boyunca su içmek vücudunuzun toksin bırakması anlamına gelir, bu da cildinizin parlak gözükmesine katkı sağlar. Aynı zamanda cildin esnekliğini de artırarak kırışıklıkları önler.

pomeranian boo fiyatları

Bir Yorum

  1. İnsan vücudunun % 60’ı sudur bu nedenle su bizim en öncelikli ihtiyacımızdır.Şimdi su sadece midede değil insanın bütün hücre yapısındadır bu nedenle cildimizin beslenmesi için daha doğrusu yaşamamız ve bedenimizin hasar gören yerlerinin iyileştirilmesi için su içip kendimizi yenilemeliyiz.Mesela konuda çok güzel anlatılmış eklenecek bir şey bulamasam da şunu söyleyebilirim su için ama suyun içerisine biraz limon damlatarak suyun alkali su olmasını sağlayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu