HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Abiye Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Abiye tercih ederken dikkat etmeniz gereken hususlar.

Abiye tercih ederken dikkat etmeniz gereken hususlar.

Bu yazımızda sizlere abiye seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli noktaları anlatmaya çalışacağız. Abiye alırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta elbise değil, vücut tipiniz dir. Vücut tipine göre abiye tercih etmeniz, istediğiniz şıklığı kazanmak konusunda sizlere yardım edecektir.Bildiğiniz gibi çok farklı vücut tipleri vardır. Yuvarlak hatlara sahip vücutlar, kum saati şeklinde ki vücutlar ve minyon tipe sahip vücutlar bunlardan sadece bir kaçıdır. Bu saydığımız vücut tipleri genellikle oran olarak en fazla olanlardır. Bu konunun bu kadar önemli olmasının ana nedeni,herhangi bir vücut tipine uygun abiye modeli , kum saati vücut tipine uymadığı içindir. Şimdi sıra ile hem vücut tiplerini tanıyalım hem de abiyeleri nasıl seçeceğinizi anlatalım.

Kum saati vücut tipi denildiğinde aklınıza gelmesi gereken, geniş omuzlar ve kalçaların arasında ince bir bele sahip olan bayanlardır. Tercih edeceğiniz abiye modeli uzunlardan yana olmalıdır. Bel bölgenizde istemediğiniz kilolarınız varsa, abiye modelinizin kuşaklı olmasını tercih edebilirsiniz. Kuşaklı abiye modelleri şıklığınızı korumayı sağlayacaktır. Kısa boylu bir bayansanız ve abiye almak istiyorsanız,sizi uzun gösterecek abiye modelini tercik etmeniz gerecektir. Özellikle bacak boyunuzu uzun gösterecek abiye modelleri sizin için en doğru tercih olacaktır. Bu abiye modellerini alırken renginin koyu olmasına dikkat edin.

İlgili Makaleler

Düz hatlara sahip bir bayansanız tercih edeceğiniz elbiseye dikkat etmelisiniz. Günümüzde birçok bayan böyle olmak istese de, bu vücut tipi için elbise almak biraz sıkıntılı olabiliyor. O nedenle abiye alırken etek kısmında işlemelerin ve fırfırların olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü düz bir vücut hattı ortaya çıkarmak her zaman güzel bir görüntü oluşturmayacaktır. Aşırı kilolarınız var ve abiye giymek istiyorsanız, korse kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ünlü markaların abiye kıyafetlerini ucuza almak için instagram üzerinden @butikiskom u takip edebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu