HaberlerPolitika

ABD’den İstanbul Seçimiyle Alakalı İlk Mesaj Geldi

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanmasının ardından seçimle ilgili ABD’den ilk açıklama geldi. 

Henüz resmi olmayan Yüksek Seçim Kurulu sonuçlarına göre 23 Haziran seçiminde Ekrem İmamoğlu 4 milyon 741 bin 870 oy ile %54,21 oy alırken, Binali Yılıdırım ise 3 milyon 935 bin 444 ola %44.99 oy aldığı belirtildi. 

ABD ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ “EN İYİ DİLEKLERİMİZİ SUNARIZ”

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda 23 Haziran seçiminde İstanbul halkından “katılımcı demokrasi örneği” sergilediğini söyledi ve seçimi kazanan İmamoğlu’na tebriklerini ilettiler.

İlgili Makaleler

ABD Ankara elçiliği tarafından paylaşılan açıklama şu şekilde:

“Avrupa’nın en büyük şehrini yönetecek olan Ekrem İmamoğlu’na en iyi dileklerimizi sunarız. Katılımcı demokrasinin etkileyici bir örneğini sergileyen İstanbul sakinleri, oy verip seslerini duyurmak üzere sandığa gittiler.”

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu