Haberler

ABD, Usame Bin Ladin’in Oğlunun Başına 1 Milyon Dolar Ödül Koydu

Amerika Dışişleri Bakanlığı, 2015 yılında öldürülen El Kaide’nin eski lideri Usame bin Ladin’in oğlu olan Hamza bin Ladin‘in yakalanması için başına 1 milyon dolar ödül koydu.

RESMİ AÇIKLAMA DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞINDAN YAPILDI

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, El Kaide’nin eski lideri öldürülen Usame bin Ladin’in oğlu Hamza bin Ladin’in yakalanmasına yardımcı olacak bilgiyi veren kişilere 1 milyon dolar ödül verileceği vaadinde bulundu.

İlgili Makaleler

EL KAİDE 2015’TEN BU YANA ÖRGÜTLENİYOR

EL KAİDE 2015'TEN BU YANA ÖRGÜTLENİYORİHA

Açıklamanın devamında Hamza bin Ladin’in de babası gibi El Kaide liderlerinden birisi olduğu ve başta ABD olmak züere batılı ülkelere saldırılarda bulunmak amacıyla 2015 yılından beri sosyal medya üzerinden örgüt takipçeriyle sesli ve videoluk olarak görüştüğü ve örgütlenmeye devam ettiği tespit edildiği söyleniyor.

Hamza bin Ladin Babasının İntikamını Almak İstiyor

Usame bin Ladin’in oğlu Hamza bin Ladin, “Mayıs 2011 tarihinde ABD güçlerince öldürülen babasının intikamını alma” tehdidinde bulunduğuna vurgu yapılırken. ABD’nin Hamza bin Ladin’in adını Ocak 2017 tarihinden beri Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Teröristler Listesi’ne yazmıştı.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu