Haberler

ABD, S-400ler üzerinden yine tehdit etti: Bunun sonuçları olacaktır

Amerika Birleşik Devletleri ‘nin NATO daimi temsilcisi görevini sürdüren Kay Bailey Hutchison, Türkiye ile ABD arasındaki S-400 krizine yönelik açıklamalarda bulundu. Eğer Türkiye S-400 sistemini teslim alması durumunda bunun Türkiye için bir takım sonuçları olacaktır diye belirtti.  Açıklamasında tam olarak; “Bütün göstergeler Rusya’nın Türkiye’ye S-400 teslimatını yapacağına işaret ediyor. S-400’ler teslim edilirse Türkiye’nin F-35 programındaki ortaklığının sonlandırılması dahil bir takım sonuçları olacaktır.” ifadelerine yer verildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CEVAP VERDİ: GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

S-400 krizi ile ilgili son gelen tehditlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü AKP grup toplantısında yaptığı konuşmasında “Türkiye’nin güvenlik ihtiyaçları konusundaki arayışlarımızı sürdürüyoruz. S-400 hava savunma sistemlerini önümüzdeki ay teslim almaya başlıyoruz. S400 egemenlik haklarımızla ilgilidir ve bundan geri adım atmayacağız.”  şeklinde cevap verdi.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu