Yeni yıla girerken birçok kişi farklı bir yılbaşı kutlamak bütün senenin yorgunluğunu atmak unutulmaz bir tatil yaşamak için alternatifleri düşünemeye başladı. Ülke içi tatil düşünenler kadar bir kaç günde olsa yurt dışında bambaşka bir ülke de şehirde yılbaşı kutlamak isteyenler de az değil.

Yılbaşında geçirilebilecek en güzel yerler hangileridir.

1. Prag

Prag

Tatil için diğer şehirlere göre daha ucuz olan Prag tarihi dokusu yılbaşı karsız olmaz diyenler için unutulmaz kar manzaraları 24 saat hayatın bitmediği güzel bir yılbaşı için iyi bir seçim olabilir.

2. Paris

Paris

Paris sadece yılbaşı değil senenin her günü unutulmayan anlar yaşayacağınız bir şehir uyumayan şehir biraz pahalı olmasına rağmen özellikle çiftler için unutulmayacak romantik bir yılbaşı için tercih edilebilir.

3. Londra

Londra

Londra özellikle şehrin yılbaşı için baştan aşağı yenilendiğinin gece yapılan gösteriler vs. düşünülünce Paris kadar unutulmaz bir tatil seçeneği de Londra olur.

4. Berlin

Berlin

Dünyanın en büyük açık hava partilerinden birinin düzenlendiği Berlin eğlence ve gece hayatını Yılbaşında fazlasıyla vermektedir.

5. İstanbul

İstanbul

İstanbul bütün ırkların dinlerin birleştiği bu şehir her zevke göre bir tatil sunar yüzlerce mekân açık hava eğlenceleriyle iyi bir tercihtir.

6. Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam sınır tanımayan şehir. Eğlencede sınır tanımayanlar için iyi bir tercih kesinlikle eğlencede hayal bile edemeyeceğiniz deneyimler yaşatır.

7. Barcelona

Barcelona

Tam bir sanat ve tarih şehri olan Barcelona kendine öz adetleriyle yerel olduğu kadar farklı bir yılbaşı sunmaktadır.

8. New york

New york

Aklımıza ne konu gelirse gelsin içerisinde bir Abd oluyor illa. Times meydanı yıl başına girmek ve ilk saatlerini geçirmek için gidilebilecek en güzel ve eğlenceli mekanlardan birisidir. Uçak biletini ve vizenizi alabiliyorsanız tam sizlik.

9. Roma

Roma

Tarihi bir alanda yeni yıla girmek istiyorsanız tam 2800 yıllık bir tarih olan Roma tam size hitap ediyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen yüz binlerce insan yeni yıl için geri sayımı yaptıktan sonra sınırsız ve cıvıl cıvıl bir eğlence sizi bekliyor olacak. Süslenmesi neredeyse 2 ay süren şehrin büyüsünde kendinizden geçebilirsiniz.

10. Dubai

Dubai

Soğuk havaları sevmiyorsanız yılbaşına sıcak girmek ve yeni yılı karsız bir ortamda geçirmek isteyenler için Dubai bulunmaz bir nimet. 12 ay boyunca lüks, ihtişam ve eğlencenin merkezi haline gelen şehir misafirlerini hiç bir zaman pişman etmeyen bir şehirdir. Tabi eğlence sınırsız desek de ülkenin yasal sınırlamalarını unutmamak lazım.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları