Türk televizyonlarında özellikle canlı yayın olursa yaşanan olayları hepimiz biliyoruz. Ünlülerin gündemde kalma çabaları için yaptıkları bir birinden ilginç olayları sizlere yeniden hatırlamak istedik. Olayların içerisinde canlı yayın kazaları da var, yayında olduğunu unutanlar da ama en güzeli olaydan hiç haberi olmadığı için doğal hareket edenler.

Canlı yayında kafasında bardak kıran ünlü damat caner bardağı kafasından kırdıktan sonra uzunca bir süre yine gündemde kalmayı başardı ama o bardağın araştırması günlerce bir çok kanalda yapıldı. Olayın başından sonuna kadar bir düzmece olduğu program yapımcılarının daha fazla reyting için bunu planladığı herkes tarafından ortak fikir oldu. Bunun yanında Fatih Portakalı tuzağa düşüren yorumu da izleyince bir tebessüm edeceksiniz.

1. Sevda Demirel ve Hande Ataizi arasındaki kavga

Cem Davran ve Hande Ataizi'nin sunduğu programa misafir olarak katılan Sevda Demirel konuşması sırasında yaşadığı aşklardan bahsederken Hande Ataizinden hiç beklemediği bir tepki aldı bunun üzerine ona laf edince aralarında bir laf dalaşı yaşanırken Sevda Demirel ayağı kalkarak "ne dedin sen" diyerek osmanlı tokadını Hande Ataizi'ne yapıştırıyor.

2. TRT'de canlı yayında sandalyeden düşen noter

TRT'de canlı yayınlanan milli piyango büyük ikramiye çekilişi için orada bulunan noter birden sandalyeden düşünce ortaya komik görüntüler çıkmıştı.

3. Esra Ceyhan Programına katılıp uçtuğunu iddia eden adamın uçmaya çalıştığı an

Esra Ceyhan'ın programına katılan ve havada durabildiğini iddia eden sabri bey konuşmalar sırasında bunu kanıtlamak istiyor ve aniden kendisini oturduğu koltuktan yere atıyor ardından hala daha anlam veremediğimiz o acayip hareketleri yaparak ilerlemeye çalışıyor. Kendisince de uçmaya çalışıyor. Zaten havada duramayacağını bildiğimiz sabrinin sahtekar olduğunu o sıra anlayabilen programcılar adamı mekandan çıkartıyorlar.

4. Televizyon programında kafasında bardak kıran damat caner

İşte Türkiye'de her 3 aileden 1 inin kesin tanıdığı ailelerin damadı Caner. Bir evlilik programında tanışan Caner ile Tülin bir barışıp bir ayrıldılar. Kendi aralarında bile son kararlarını hiç veremediler ama sürekli gündemde kalmayı başardılar. 

Gülben Ergen'in programına katılan Damat Caner programa telefonla katılan Tülin ile yine laf dalaşına girmeye başladı daha önce sevdiği kadın için kendini kestiğini söyleyen Caner baktı olmuyor sehpanın üzerine daha önceden yerleştirilmiş ve dizi filmlerde görmeye alıştığımız zarar vermeyen cam bardağı alarak kafasında parçalıyor. Türk halkı bu olayı da bir ay daha tartışmaya devam ediyor. 

Damat caner hala bir evlendirme programında evlenecek hatun ararken, gelin Tülin bir moda programında en iyi giyinen olmak için yarışmaya başlamıştı.

5. Koyduk Bülent Başgannnn

Sivasspor ile Trabzonspor arasında oynanan maçta Sivasspor maçı 2-0 kazanınca maç bitiminde spiker tam teknik direktörle röportaj yaparken bir taraftar canlı yayına atlıyor ve a...na koyduk bülent başgan diye bağırıyor. :) Adam nereden bilsin canlı yayın.

6. Türkstar - Yerler kaymıyor yalnız.

7. Cüneyt Özdemir'den zorunda mıyım gafı!

Cüneyt Özdemir'in programına katılan Dilberay'dan en çok istenen 5 şarkısının isimlerini söylemesini istiyor ve cevap olarak "ZORUNDA MIYIM"  alınca tabi zorunda değilsiniz diye konuşmasına devam ediyor. Şarkının adının o olduğunu bilmediği için Dilberay şarkının adı zorundamıyım deyince ortaya komik görüntüler çıkıyor.

8. Fatih Portakal Fenasi Kerim mesajı

Şimdilerde ana haber bülteni sunan Fatih Portakal bir zamanlar sabah kahvaltı haberlerini sunmaktaydı. Bu haber sunumu sırasında sürekli olarak sosyal medyadan gelen yorumları okuyordu. Bu sırada inci sözlük yazarlarının trollükleri tutmuş ve Fenasi Kerim ismiyle bir yorum atınca sunucu hiç dikkat etmeden hızlı bir şekilde okuyor ve ortaya istemediği görüntüler çıkıyor. 

Bu yazının ardından Fatih Portakal bunu yapanı bulup perişan edeceğini söylemişti fakat buldu mu, bulamadıcmı, bulduysa ne yaptı? bu sorunların cevaplarını bilmiyoruz.

9. Lezb-i İzdivaç!

Evlendirme programına telefonla katılan ve adının Eda Şen olduğunu söyleyen bayan daha önceden hollanda'da bir yıl süren bir evlilik geçirdiğini daha sonradan anlaşmalı olarak ayrıldıklarını anlatıyor. Buraya kadar her şey normal fakat daha sonra evlendiği kişinin başka bir bayan olduğunu söyleyince programda önce bir sessizlik meydana geliyor. Başta sunucu olmak üzere herkesin bu şoku atlatması için uzun bir süre gerekiyor.

10. Yıldız Tilbe Basın Toplantısı - Or.spu Seyhan (Küfür İçerir)

Yaramaz sanatçı Yıldız Tilbe adı bile yeni bir olay olması için yeterli diyebiliriz. Daha önceden İbrahim Tatlıses ile yaşadıkları canlı yayın kavgasını da hatırlayınca videoda izleyeceğiniz basın toplantısı sırasında or.spu Seyhan diye cümle kurunca Türk televizyonlarına yeni bir gaf yerleşmiş oluyor.

11. Ozan Güven Alkollü - Ne salak salak sorular bunlar ya

12. Yalçın Çakır - Muhsin Bey - Tülay ne olur geri dön

Flash Tv'de yayınlanan Cüneyt Çakır'ın sunduğu programa katılan ve daha sonra bir efsane olan Muhsin Bey karısını bir başka adamla konuşurken yakaladığını ve ardından evden kaçtığını iddia ediyor ve Tülay isimli karısının evine geri dönmesi için Tülay Nolur Geri Dön deyince bu laf resmen literatüre geçiyor. 

13. Ebenin ... Ali Sami

Ahmet Çakar, Turgay Şeren, Ali Sami Alkış ve Ziya Şengül'ün yaptığı spor programı sırasında Ali Sami Alkış bir olayı anlatıyor ve bu sırada Turgay Şeren'den de kendine katılıp katılmadığı gibi bir yorum bekliyor ama Turgay Şeren durumun o kadarda olmadığını belirtmek için canlı yayını unutarak Yok ebenin .mi Ali Sami diye yorum yapınca herkes gülmeye başlıyor.

14. Telegol - Gökmen Özdenak

Star Tv'de Telegol programında yorumcu olan Gökmen Özdenak olayı anlatırken kendisini fazla kaptırıyor ve televizyon tarihine geçecek o meşhur cümlesini kuruyor. Tabi yayının canlı yapıldığını söylememize gerek yok sanırım.

15. Zuhal Topal - Ayakları Büyük Olanın Herşeyi Büyük Oluyor

Zuhal Topal'ın sunduğu evlenme programına katılan Sevgi hanım kendisine talipli olarak gelen Haydar Bey'e ahiret soruları sormaya başlıyor önce yatağın ne tarafında yatarsınla başlayıp daha sonra ayakkabı numarasını soruyor. Bunun üzerine diğer katılımcılar sert yorumlar yapmaya başlayınca Sevgi hanım kendisini savunurken o efsane cümleyi kuruyor "ayağı büyük olanın her şeyi büyük oluyor." bu laf artık televizyon tarihinin en önemli laflarından birisi oluyor. 

16. Flash Tv Evlendirme programı - S.tir Et Dünyada Bana Karı mı Yok. (Bonus)

Televizyon gaflarının adeta bir adresi olan Flash Tv'de gün geçmiyor ki yeni bir olay yaşanmasın. Bunlardan birisi evlenme programına katılan adam talip olduğu Filiz hanım için her şeyi yapabileceğini söylüyor ve isyan etmeye devam ediyor. Kendinin ne kadar kararlı olduğunu göstermek için ise benim yerimde başka biri olsa "s.ktr et dünyada başka karımı yok" cümlesiyle kendisine televizyon tarihinde bir yer vermiş oluyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları