Günümüz araç kullanıcıları için otomobil alırken en çok tercih edilen opsiyonlardan birisi sunroof, otomobilin daha ferah, geniş ve kullanışlı olmasını sağlar. Aynı zamanda da dışarıdan bakıldığında otomobilinizin estetik bir görünüme kavuşmasına büyük katkı sağlar.

Sunroof Avantajları ve Dezavantajları

Sunroof Avantajları ve Dezavantajları

Otomobillerde kullanılan sunroof sadece görsel açıdanaracınıza katkı sağlamakla kalmaz aynı zamanda araç içi hava akımına sağladığı katkıyla aracınızın iç hava akımına da büyük bir katkı sağlar. Bunların yanında bir takım dezavantajları da yok değildir. Özellikle gerekli özen ve bakımı gerçekleştirmediğiniz takdirde bir takım olumsuz durumlarla karşılaşmanız iştenbile değildir. Halk arasında sunroof özellikle yağışlı havalarda karşılaşılabilecek araç içi su alma probleminden dolayı akıllarda soru işareti meydana getirirse de gerekli bakım ve özeni gösterdiğiniz takdirde bu donanımı aracınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Şimdi sunroof sistemini birazdaha yakından inceleyelim

     Sunroof denilen cam sistem aracın tavan içerisine entegre edilmiş kızaklar üstünde hareket eden bir cam donanımdır. Bu kızaklar kullanıma bağlı şekilde belirli bir sürenin geçmesi ile yağmur suları ve ya çevreden gelen toz toprak rüzgar  gibi dış etkenlerle sunroof mekanizmasının bozulmasına neden olabilir. Türkiye’nin önde gelen sunroof tamir montaj ve bakım servislerinden elde ettiğimiz bilgilere göre  aracınızın sunroofun da  kullanıma bağlı olarak aşağıda ki sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Sunroof Kullananların Karşılaşabileceği problemler

        - Sunroof mekanizmasının yanması

        - Sunroof sisteminin kullanırken tutukluk yapması

        - Su sızıntıları

        - Sunroofun kapatılamaması durumu

        - Araç içine çevre sesi alma

         Ve diğer benzer nedenlerle karşılaşılan sunroof sorunlarının giderilmesi  için tamire götüreceğiniz servisi seçerken  sızıntı, paslanma, ses alma ve benzeri  sorunlarla  karşılaşmak istemiyorsanız önceliğiniz ucuzluktan ziyade profesyonellik ve tecrübe olmalıdır. Aksi durumda ilerleyen dönemlerde daha kötü sonuçlarla karşılaşma riskiniz vardır. Sizde yukarıda ki sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka sunroof bakımlarınızı zamanında ve güvendiğiniz servislerde yaptırın. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları