Tıp ve teknolojinin sınırsızca geliştiği ve gelişmeye devam ettiği dünyamızda tıp maalesef her şeye çare bulamıyor. Yüz yıllar öncede çaresi bulunamayan hastalıklar vardı şimdi yine doktorları çaresiz bırakan tedavisi bulunamayan hastalıklar bulunmaktadır.

Milyonda bir görülen hatta milyarda bir görülen hastalıkları yaşayanlar bu hastalıklara bir çare beklerken, halen dünya üzerinde milyonlarca insana bulaşmış olan HIV yani genel adıyla AİDS hastalığına hala daha bir çözüm bulunamamış bazı araştırmacılar tarafından çare bulundu gibi haberler yapılsa da, insanlar üzerinde olumlu sonuçlanan veya denenen bir test bulunmamaktadır.

Listemizde yer alan hastalıkların ortak yanları ise aids gibi çok bilinen değil ama milyonda bir görülme ihtimali olan hastalıklardır. Şimdiye kadar tedavisi bulunamamış olan 7 hastalığı sizler için bir araya getirdik.
Şimdiye Kadar Tedavisi Bulunamamış Hastalıklar Hangileri?

1. Mebius sendromu hastalığı

Mebius sendromu hastalığı

Çok nadir görülen Moebius sendromu hastalığına yakalanan kişilerde yüzlerinde bulunan milyonlarca sinir çalışmaz. Yüz sinirleri çalışmadığı için kaşları oynatamaz, gülümseyemez ve göz kırpamazlar. Görülme ihtimali çok nadirdir ve hastalığın kaynağı öğrenilse de çaresi henüz bulunamamıştır.

2. Ensefalit Lethargica hastalığı

Ensefalit Lethargica hastalığı

Ensefalit Lethargica hastalığını belkide ilk kez duymuş olabilirsiniz. Bu hastalığın ilk görülme zamanı 1.Dünya Savaşı zamanıdır ve savaş sırasında bulaşıcı olarak askere yayılmıştır.Hastalık bulaşan kişilerin uyanık olsalar bile sürekli olarak uyukladıkları gözlemlenmiş ve adeta bir bir zombi gibi konuşamaz ve tepki gösteremezler bu sebeplerden dolayı zombi hastalığı da denmektedir.

3. Baş Sallama Hastalığı

Baş Sallama Hastalığı

Çok ilginç bir hastalıktır Baş sallama hastalığı. Çaresi bulunamayan bu hastalık çocuklarda görülmektedir.  Baş sallama hastalığı olan çocukların istemsiz olarak boyunlarında kasılmalar yaşanır ve ilerleyen zamanlarda önce beyin ve ardından da vücuttaki bütün organların gelişimi durur. Ölümle sonuçlanan bir hastalıktır.

4. Patlayan Kafa Sendromu

Patlayan Kafa Sendromu

Patlayan Kafa Sendromu pek duyulmamış ve görülme ihtimali çok düşük bir hastalıktır. Hastalığa yakalanan kişilerin uykularında beynin içerisinde dinamit patlatılır gibi şiddetli patlama sesleri duyarlar ve zamanla bu sesler yüzünden kalp krizi geçirirler. 

5. Kırmızı Adam Sendromu

Kırmızı Adam Sendromu

Kırmızı adam sendromu hastalığının örneklerine denk gelmek çok zordur. Pek görülmeyen bu hastalığa yakalanan kişilerin derileri kuruduğu zaman pul pul dökülmeye başlar ve bu yüzden derilerini sürekli olarak ıslak tutmak zorundadırlar.  Fotoğraftaki çocuk 16 yaşındaki Ari Wibowo, Endonezya'da yaşamaktadır.

6. Kendiliğinden Yanma Hastalığı

Kendiliğinden Yanma Hastalığı

Kendiliğinden yanma hastalığı adından da anlaşılacağı gibi insanda yanmaya neden olan bir hastalıktır. Bu hastalığa yakalanan kişinin vücudunda her hangi bir tetikleyici olmadan vücut içerisinden bir ateş sıcaklığı oluşur ve iç organları ve derisinde oluşan yanmalar neticesinde hastalığa yakalanan kişiler yanarak ölürler. Çaresi bulunmayan hastalıkların içerisinde ne kötüsü diyebiliriz.

7. Aşırı terleme hastalığı

Aşırı terleme hastalığı

Bu yazıyı okurken aman ne olacak bende veya çevremde de çok terleyen insanlar var diyebilirsiniz. Hatta metabolizmanın hızlı çalışmasından dolayıda insanlar çok terleye bilirler.  Fakat bu hastalık sıradan terleme gibi değil. Terleme hastalığına yakalanan kişiler hiç durmadan terlemeye başlarlar ve bu terleme bir saniye bile durmaz ardından 24 saat içerisinde ölürler. 15. Yüzyılda görülen ve nereden geldiği bilinmeyen bu hastalık yüzünden binlerce insan hayatını kaybetmiştir.