Özellikle büyük şehirler içerisinde yaşamakta olan insanlar için, stresli yaşan neredeyse tüm hastalıkların ilk kaynağı olarak bilinmektedir. Stres oranının yüksek olması ile meydana gelebilecek ve de son 5 yıllık periyot içerisinde sayısı son derece artmakta olan Vertigo hastalığı, çocuklardan yaşlılara kadar herkes de görülmektedir.

Vertigo Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Vertigo Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Strese, üzüntüye bağlı bir hastalık olarak meydana gelmekte olan Vertigo belirtileri arasında, günün belirli saatleri içerisinde 2 dakika ile 20 dakikaya kadar gerçekleşmekte olan baş dönmesi, baş döndükten sonra bu bölgede görülmekte olan baş ağrısı, mide bulantısı ve de kaygı sayılabilir.

Vertigo Nasıl Tedavi Edilir?

Vertigo Nasıl Tedavi Edilir?

Vertigo hastalığı, direk olarak metabolizmaya ya da genetik bozukluklara bağlı bir hastalık olmadığından ötürü, yapılması gereken ilk şey kişinin yaşam tarzını değiştirmesidir. Kişi yaşam tarzını değiştirdikçe,bununla doğru orantılı olarak stres seviyesi de azalmakta, kişi zaman yönetimini öğrendikçe de, iş, okul ya da farklı sebeplerden kaynaklanmakta olan kaygı düzeyi azalmaktadır. İlaçlı tedavisi de bulunmakta olan Vertigo hastalığı için, iş bizzat hastaya düşmektedir.

Çağın Hastalığı Vertigo nedir?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları