Hollanda'nın başkenti olan Amsterdam, şahane bir şehirdir ve turizm açısında da çok ilgi gören şehirlerarasındadır. Gece hayatı ve mimari yapıları ile de Avrupa'daki en güzel şehirlerden birisidir. Güzel müzeleri ile de bilinen Amsterdam, her yıl milyonlar tarafından ziyaret edilmektedir. Amsterdam, 1 milyondan daha az bir nüfusa sahip olmasına rağmen, turizmi, ekonomisi ve kültürü açısından çok ileride olan güzel bir şehirdir.

Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

Şehir merkezi küçük olduğundan dolayı, bir çok yere gezerek gitmek iyi bir fikir olacaktır. Amsterdam'da, çok sayıda müze bulunmaktadır ve en önemli sanat merkezlerinden birisidir. Mutlaka müze turları, gezileri yapılmalıdır. Amsterdam Kanalları, şehrin en bilindik güzelliklerinden birisidir. Amsterdam Kanalları, UNESCO Dünya Mirası Listesinde de yer almaktadır. Her yıl bir kaç milyon kişinin katıldığı bu kanal, mutlaka görülmeye değer şahane bir yerdir.

Farklı tur seçenekleri de bulunmaktadır. Dam Meydanı, şehrin kalbi olarak gösterilen bir yerdir. Yılın her mevsiminde, insanlar ile dolu olan Dam Meydanında, Kraliyet Sarayı bulunmaktadır. Van Gogh Müzesi ise şehirdeki en ünlü müzelerden birisidir. Burada, ressam Van Gogh'un eserleri sergilenmektedir.

Amstredam'a Ne Zaman Gidilmeli

Amstredam'a Ne Zaman Gidilmeli

Genellikle, rüzgarlı ve yağmurlu bir havaya sahip olan Amsterdam'da, yaz aylarında ılık bir hava hakim olmaktadır. Yaz aylarında şehir genelde kalabalık olduğundan, şehri ilkbahar aylarında ziyaret etmek daha iyi bir seçenek olacaktır.

Amsterdam'a Nasıl Gidilir

Amsterdam'a Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları gibi birçok farklı havayolu şirketleri, Amsterdam'a direkt uçuşlar düzenlemektedir.

Amsterdam'da Konaklama

Amsterdam'da Konaklama

Az önce de belirtildiği gibi, Amsterdam milyonlar tarafından ziyaret edilen bir şehirdir ve bundan dolayı şehirde bir çok otel bulmak mümkündür. Flying Pig, en çok bilinen yerlerden birisidir. 

Amsterdam ile ilgili diğer içerikler

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları