Opal taşı en köklü taşlardan bir tanesidir. Tarihi çok eskiye dayanan bu taş değerli taşlar arasında yer alır. Avustralya, Macaristan, Afrika, Meksika ve Peru’dan çıkartılır. Opal taşı kişilerin ruhlarına ve bedenlerine etki ettiği de kesin olarak bilinmektedir.

Opal taşı,gök kuşağı taşı ve panzehir taşı olarak da bilinir. Opal taşının farklı renkleri ve çeşitleri vardır. Renklerine göre opal taşları farklı özelliklerde gösterir. Opal taşı, bu farklılıklara göre farklı çakralarla özleştirilebilir. Sevgi ve şefkati temsil eder. Hem ruhsal hem de bedensel olmak üzere opal taşı insan hayatına sağlayacağı birçok özelliği vardır.

Mavi Opal Taşı ve Faydaları

Mavi Opal Taşı ve Faydaları

Kişisel gelişimi en olumlu şekilde etkilen taş mavi opal taşıdır. Opal taşı önsezi yeteneğini güçlendiren bir taştır. Ve stresin giderilmesinde bireye yardımcı olur. 

Beyaz Renkli Opal Taşı Faydaları

Beyaz Renkli Opal Taşı Faydaları

Özellikle de beyaz renkli opal taşı pozitif düşünmeye yardımcı olur ve umudu simgeler. Opal taşı bireye cesaret verir. Saklı olan yeteneklerin ortaya çıkmasında yardımcı olur. Akıl ve ruh arasında denge kurmayı sağlar. Opal taşı iletişim yeteneğini kuvvetlendirir. 

Pembe opal taşı faydaları

Pembe opal taşı faydaları

Pembe opal taşı meditasyonda kullanılabilecek bir taştır. Kalbe huzur verir. Opal taşı, bireydeki öz güvenin artmasında yardımcı olur. Rüyalarda gelecek hakkında doğru şeyler görmede yardımcı olur. Aşırı duyguların önüne geçer. Hafızayı kuvvetlendirir. 

Opal Taşının Beden Üzerindeki Etkileri

Opal Taşının Beden Üzerindeki Etkileri

Opal taşının beden üzerinde de etkileri vardır. Opal taşı böbrek rahatsızlanmalarına iyi gelir. Metabolizmayı hızlandırır. Göz hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Eklemdeki iltihaplarının giderilmesinde yardımcı olur. Opal taşı kan hastalıklarına iyi gelir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları