Film izlerken genelde alışkın olduğumuz konu başrol oyuncusunun filmin sonunda zaferle ayrılması veya en azından hiç olmuyorsa hayatta kalması. Fakat bazı yönetmenler izleyicilerini ters köşe yapmayı sevdiklerinden dolayı olsa gerek filmi izliyorsunuz ve sonunda bir bakıyorsunuz ki başrol oyuncusu veya en sevdiğimiz karakter ölüyor. Bu beklenmedik ölüm izleyicileri kahrediyor dersek yeridir. İzlerken göz yaşlarınızı tutamayacağınız filmler de bunların arasında yer almaktadır aslında.

Yerli ve yabancı sinema filmlerinin içerisinden seçtiğimiz bu listede hiç şüphesiz bizi en derinden yaralayan filmler Eşkıya ve Yeşil Yol'dur. Bu filmlerdeki karakterler izleyicinin kalbine işliyor kendini orada en derinde yerini alıyor ve sonra birden ölüp gidiyor.

Bu içeriğin bir diğer yanı ise kesinlikle ölmeden önce izlemeniz gereken 10 film listesini de oluşturmasıdır. Bu filmlerin içerisinden izlemediklerinizi bir liste yaparak izlemeye başlayabilirsiniz. Filmlerin hepsi ailecek izlenebilecek kıvamda filmlerdir. Haftanın bir gününü ayırarak ailenizle oturup patlamış mısırları hazırlayarak güzel bir gün geçirebilirsiniz.

1. Leon (Sevginin Gücü)

Leon (Sevginin Gücü)

2. Maximus (Gladyatör)

Maximus (Gladyatör)

3. William Wallace (Cesur Yürek)

William Wallace (Cesur Yürek)

4. John Coffey (Yeşil Yol)

John Coffey (Yeşil Yol)

5. Guido Orefice (Hayat Güzeldir)

Guido Orefice (Hayat Güzeldir)

6. Yüzbaşı John H. Miller (Er Ryan’ı Kurtarmak)

Yüzbaşı John H. Miller (Er Ryan’ı Kurtarmak)

7. Oskar Schindler (Schindler’in Listesi)

Oskar Schindler (Schindler’in Listesi)

8. Jack Dawson (Titanik)

Jack Dawson (Titanik)

9. Eşkiya (Eşkıya)

Eşkiya (Eşkıya)

10. Thorin Meşekalkan (Hobbit)

Thorin Meşekalkan (Hobbit)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları