İtalya'nın en büyük 3. şehri olan Napoli, İtalya'daki en güzel şehirlerden birisidir ve gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Hem insanları hem de şehrin kendisi çok canlıdır ve nüfus bakımından da İtalya'da 3. sırada yer almaktadır. Roma ve Milano, en kalabalık ilk iki şehirdir.

Napoli,Yunan dilinde yeni şehir manasına gelen Neapolis’den ortaya çıkmıştır. Napoli,kalabalık bir şehir olduğundan, trafiği ile, çöpleri ile turistleri biraz endişelendirmektedir. Ama genel bir açıdan bakıldığında, Napoli, görülmeye değer çok hoş bir şehirdir. Bu yazı İtalya’nın Ruhu: Napoli Gezi Rehberi hakkında olacaktır.

Napoli'de Gezilecek Yerler

Napoli'de Gezilecek Yerler

Napoli, gezip görülecek birçok yere sahip bir şehirdir. Örneğin, Napoli Limanı, Avrupa'daki büyük limanlardandır ve buradan birçok adaya gidilebilmektedir. Centro Storico, mutlaka gezilmesi gerekilen yerlerden birisidir. Burada, kiliseler,eski meydanlar, dar sokaklar ve daha birçok şey bulunmaktadır. Via San Gregorio Armeno ise bir caddedir ve burada bulunan dükkanlarda, özellikle İsa hakkında yapılan sanatlar satılmaktadır. Napoli Sotterranea bir mağaradır ve 2. Dünya Savaşında askerler buraya sığınmışlardır. Napoli'de gezilecek daha birçok yer vardır.

Napoli'ye Nasıl Gidilir ?

Napoli'ye Nasıl Gidilir ?

İstanbul'dan direkt uçuşlar yer almaktadır. Yolculuk en az 2 saat sürecektir. Türk Hava Yolları'nın her gün Napoli'ye uçuşları vardır.

Napoli'ye Ne Zaman Gidilmeli ?

Napoli'ye Ne Zaman Gidilmeli ?

Yaz aylarında,şehir gerçekten sıcak olabilmektedir. Eğer çok sıcağı sevenlerden değilseniz gidilebilecek en iyi vakit sonbahar veya ilkbahar olacaktır. Özellikle yaz aylarında daha da kalabalıklaşan bir şehir olan Napoli'de, yaz aylarında fiyatlarda da bir artış olmaktadır.

Napoli'de Yeme İçme

Napoli'de Yeme İçme

İtalya denince akla mükemmel sofralar ve şahane yemekler gelmektedir. İlk pizzanın yapıldığı yer olan Napoli'de pizza yenebilir. Deniz ürünleri de çok iyidir.

İtalya ve Napoli gezilecek yerler haritası

İtalya ve Napoli gezilecek yerler haritası

Napoli ile ilgili diğer içerikler:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları