Abd ve onunla birlikte bir kaç ülkede daha felakete neden olan Irma kasırgasının etkileri geçerken afet bölgesinden yapılan paylaşımlar güldürmeyi başarıyor.

Önce Karayipler'i ardından da Florida'yı vuran irma kasırgası önüne gelen her yeri dümdüz ederek ilerledi. Toplamda yüzden fazla kişinin ölümüne ve henüz tam hesaplanmasa da 100 milyar $ dan fazla maddi zarara yol açtığı düşünülüyor. Yaklaşık 2.6 milyon kişi kasırga nedeniyle evlerinden tahliye edilirken, bunların bir kısmı oluşturulan kamplarda yaşamlarını devam ettiriyor ve kendi evlerine ne olduğu hakkında hiç bir bilgileri yok.

Yönetim kasırga sırasında ve sonrasın elinden geleni yaparken ilk işi bölgeyi tahliye etmek oldu ve bu tahliye sırasındaki yol görüntüleri bile ülkemizde büyük yankı uyandırdı. Niye mi? Çünkü yüzlerce km trafikte kimse emniyet şeridine girmemişti. Aslında olması gerekenler bile bize çok üst düzeymiş gibi gelmeye başladı. 

Florida'ya geri dönersek, yapılan ikazlara ve tahlile çalışmalarına rağmen bazı kişiler yaşadıkları bölgeyi terk etmeyi reddettiler ve orada yaşamlarına devam etme kararı aldılar. Daha sonrası bazısı Türkiye televizyonlarında da gösterilen ilginç görüntüler ortaya çıktı. 

Orada yaşayan insanların bir kısmı bu felaketin hayatlarını karartmalarına izin vermeyeceğini söyleyerek bundan bile eğlenceli görüntüler ve mizah ortaya çıkardılar. İşte o görüntülerden bazıları.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları