Hayvanlar insanların yaşamında yer alan ve en yakın dostumuz diyebileceğimiz canlılardır. İnsanlar bir birlerine bir çok yanlış yapsalar da, aralarında bir olay çıkar ilişkisine dayansa da hayvan dostlarımız için böyle bir durum ebette söz konusu değildir. Onların insanlardan istediği kendilerine iyi davranılmasıdır bunun sonucu olarak ise insanların ona verdiğinin karşılığında 10 katı iyiliği insanlara geri vermektedirler. Aslında bakarsanız bene hayvanların insanlardan istedikleri onları rahat bırakmamızdır. Doğasında güzel bir yaşantısı olan canlıları sırf kişisel zevk ve keyif için alı koyarak kafeslerde veya evlerde küçücük bir alanda sadece bizim istediğimiz şekilde yaşamasını isteyek onlara en büyük kötülüğü yapmış oluyoruz. İstanbul'da yaşayanlar iyi bilirler martılar nasıl beslenir? binlerce yıldır balıkla beslenen martılar istanbulda artık simitle beslenir hale gelmiş hatta yaşı murada ermiş olanlar utanmasalar yanında karper peynir isteyecek durumdadırlar.

Neyse konuyu fazla dağıtmadan asıl konumuz olan hayvanlar nasıl sevilir ve hayvanlar neresinden sevilmeli sorularının yanıtlarına gelelim. Listemizde yer alan fotoğraflarda bazı hayvanların insanlar tarafından sevilirken neresinden dokuntuğumuzda hoşlarına gittiği ve hayvanların neresine dokunulursa hoşuna gitmediğini görebilirsiniz. Çocuklara hayvan sevgisini aşılarken çocuklara bilinçli bir şekilde bunu yaparsak çocuklar hayvanları yanlış sevmeceği gibi hayvanlardan ani ve sert tepkilerde almazlar.

Dostumuz dediğimiz hayvanlarından aslında zamanında vahşi yaşamın bir parçası olduğunu unutmamız gerekmektedir. Çünkü bir kedi veya köpeği yanlış yerinden seversek bu onların hoşuna gitmez bazen bu durum saldırganlığa bile dönüşebilir. Küçük hayvanları severken ise durum dahada önemlidir çünkü onlar küçük olduklarından dolayı daha narin bir yapıya sahiptirler ve ufak bir yanlış hareketimizde onların ölmesine sebep olabiliriz.

Hayvan sevgisinin önemli ve hayvanları nasıl sevmeliyiz sorularına yanıt verdikten sonra. Eğer sizlerinde listede yer almayan hayvanların arasında bu bilgilere sahip olduğunuz türler varsa bunları bize bildirebilir, sitemize üye olarak kendi listenizi oluşturabilir veya editör olarak bu listelerde eklemeler yapabilirsiniz.

1. Kedileri neresinden sevmeli

Kedileri neresinden sevmeli

2. Köpekler neresinden sevilmeli

Köpekler neresinden sevilmeli

3. Atlar neresinden sevilmeli

Atlar neresinden sevilmeli

4. Kirpiler neresinden sevilmeli

Kirpiler neresinden sevilmeli

5. Tavşanlar neresinden sevilmeli

Tavşanlar neresinden sevilmeli

6. Ayılar neresinden sevilmeli

Ayılar neresinden sevilmeli

7. Yavru ördek neresinden sevilmeli

Yavru ördek neresinden sevilmeli

8. Hamam böceği nasıl sevilir

Hamam böceği nasıl sevilir

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları