Bilardo Şampiyonası İskoç Açık Finali'nde müthiş dönüş yapan rakibine kaybetmek istemeyen Çinli sporcu, rakibinin avantaj sağlamaması için ve oyunu kaybetmemek adına bilardo tarihine geçecek en tuhaf atışı gerçekleştirdi.

Çirkefe yatmanın böylesi görülmedi.

Çirkefe yatmanın böylesi görülmedi.

Geçen pazar günü yapılan Snooker Bilardo Şampiyonası İskoç Açık Finali'nde Cao Yupeng ve Neil Robertson karşı karşıya geldi. Oyun sırasında rakibine ilk başta fark atan Cao, oyun 8-4 e geldikten sonra rakibi çevirmeye başlayınca Yupeng'ten çok konuşulacak hamle geldi ve bilardo tarihinin en ilginç atışlarından birisi gerçekleşti.

2016 yılından sonra ilk kez bir numaraya çıkabilen Neil Robertson 8-4 geri düştüğü maçı 8-7 ye kadar taşıdığında rakibi onu hataya zorlamak adına atış yapmadı ve sadece ıstakayı topa dokundurmayı tercih etti. Bilardo eleştirmenlerinden çok tepki alan bu atış Çinli sporcuyu kurtaramadı ve Robertson maçı 9-8 kazanmayı başardı. 

Bu atışın ardından çok fazla tepki alan sporcuya en büyük tepkiyi bilardonun efsane isimlerinden Dennis Taylor yaptı, attığı tweette 60 yıldır bilardo oynadığını belirten efsane bilardo şampiyonası tarihinde buna benzer bir atış görmediğini belirtti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları