Bir sürü evcil hayvan sahibi var, ancak bazıları hayvanları evlatlık edinmek için bir miktar ilham almaya ihtiyaç duyuyorlar. Fotoğrafçı Amol Jadhav ve sanat yönetmeni Pranav Bhide, Mumbai'de ki Evde Bakım Dünyası ve Evlat edinme Dünyası için evlatlık edinme olayı hakkında kişilerin farkındalıklarını artırmak için güçlü bir kampanya hazırladı ve bu kampanya gerçekten de beklenenden çok daha fazla etkili oldu.

Yapılan bu optik illüzyon çalışması zekice hazırlanmış aydınlatma ve çerçeveleme teknikleri kullanan yaratıcı ikili, birinde iki resim içeren bir dizi optik illüzyon portresi çizdi. Sanatçılar, aralarındaki negatif boşlukta bir hayvan şekli yaratmak için portre konularını düzenlemişlerdir. Daha sonra hazırlamış oldukları süper parlak bir arka plan ışığı açtıklarında ve önlerine loş bir dolgu ışığı yerleştirdiklerinde her şey bir araya geldi, etiket çizgisi için mükemmel oluşarak insanlara vermek istedikleri "Her zaman daha fazla yer var. Kabul et. " mesajını gösteren görsel meydana geldi.

İnsanlar Amol ve Pranav'ın bu çalışması sayesinde insanlar bu mesaja kayıtsız kalamadılar ve geçen yıla oranla hayvanları evlat edinmede % 150 oranında bir artış meydana geldi. Bu artış ile birlikte 42 evlat edinme işlemi gerçekleşti.

Her ne kadar şahsım olarak hayvanların evlerde ve kapalı alanlarda kilit altında tutulmasına karşı olsam da, bu hayvanların daha önce onların alanı olan yerleri bizler gasp ettikten sonra yaşamaya çalıştıkları sokaklardan daha huzurlu ve sağlıklı yaşamalarına sebep olacağından dolayı bu projeyi kutlamak gerekiyor.

Lütfen petshoplar vb. yerlerden parayla hayvan alımı yapmayın ve onların bu kötü sistemine ortak olmayın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları