En İyi Köpek Fotoğrafları

pomeranian boo fiyatları

Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan 21 yaşındaki isimli köpek fotoğrafçısı ve gezgin olan Kristýna Kvapilová  çalıştığı bilişim işinden sıkılmış ve fotoğrafçı olmaya karar veriyor. Bütün eğitimini kendisinin verdiği 7 yaşında olan  Avustralya Çoban Çoban Köpeği ile iyi bir dostluk kurduktan sonra, gezdikleri yerlerde onunda fotoğraflarını çekmeye karar veriyor. 

Fotoğrafçı olduktan sonda kendisini daha özgür ve sabırlı biri olarak gören sanatçı fotoğrafçılık sayesinde çok değiştiğini belirtiyor. Gerisini onun paylaşımından okuyalım;

“Fotoğrafta öncelikli olarak evcil hayvanlara odaklanıyorum ve amacım fotoğrafların bahçedeki temel fotoğraflardan daha özel görünmesini sağlamak. Estetik öğeler, anılar veya dış dünyayla iletişim kurmama yardımcı olabilecek bir mesaj getirmek istiyorum. Portrelerimde köpeklerin gerçek doğasını, kişiliklerini yakalamayı severim.

Ama gittikçe daha çok sevdiğim şey seyahat, köpek ve fotoğrafların birleşimidir. Sadece fotoğrafla ilgili değil, aynı zamanda bir macera deneyimiyle de ilgili: Bir çadırda uyumak, pençelerimizi kirletmek ve nefes kesen doğada yürümek.”

Bunları okuduktan sonra işinizi gücünüzü bırakıp fotoğrafçı olmaya karar verirmisiniz bilmiyorum ama ülkemiz şartlarında öyle pat diye karar verilecek bir durum değil gibi geliyor bana. Son olarak merak edenler için söyleyeyim aşağıda göreceğiniz fotoğrafların hepsi Canon 5D Mark IV modeli fotoğraf makinesiyle çekilmiş.


Ayrıca Bknz.  Xiaomi Mi 9'un global versiyonu tanıtıldı ve Avrupa fiyatı belli oldu