Spor otomobillerin genelde 2 kapılı olması ve hatta bazı modellerin sadece 2 kişilik olması sebebiyle spor otomobil sevenler kendilerin uygun olmadığı için bu arabaları almamaktadır. Bu durumu düşünen firmalar da boş durmamışlar onları da mutlu etmek için dört kapılı spor otomobiller üretiyorlar. Bu arabalar hem ailelerin binmesine uygun hemde 0 dan 100 km hıza çok hızlı çıkarak spor yönlerini ortaya çıkartıyorlar.

Sizde bu tarz arabalara bakıyorsanız en azından bir fikir verebilir. Tabi bu arabaların bir ortak yönü daha var o da hepsinin çok güçlü motora sahip olması. Bu büyük motorlar sayesinde ülkemizdeki vergi oranlarını da hesaba katarsak pek normalde rahat alınabilecekken biz fotoğraflarına ve özelliklerine bakmakla yetiniyoruz.

1. Dodge Charger SRT Hellcat

Dodge Charger SRT Hellcat

Dodge Charger SRT Hellcat modeli 6.2 litre V8 motora sahip otomobile ülkemizde olmasa da 64.000 $ fiyatıyla hem spor otomobil hemde 4 kapılı olarak ilgi çekiyor. Ayrıca 100 km hıza sadece 3.7 saniyede çıkabiliyor. Bu fiyatı görünce ülkemizde ki fiyatına bakmayın üzülürsünüz. :)Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları