Efsane Film Şarkıları

pomeranian boo fiyatları

1. Gladyator – Now We Are Free

Fenomen olan filmin şarkısı olarak bilinen şarkı Now We Are Free Gladyator filmi ile efsaneleşen şarkılardan biridir.

2. Ghost – Unchained Melody

Hayalet filmi olarak bildiğimiz eski yapım film bu gün bile en iyi aşk filmleri arasında yerini almaktadır. Filmin unutulmaz müziği Unchained Melody romantik film müzikleri arasında fenomen olanlardan biridir.

3. https://www.youtube.com/watch?v=WNIPqafd4As

Celine Dion tarafından seslendirilen romantik film müziği zamanında tüm ülkelerde yankılanmaktaydı. Hala daha popülerliğini devam ettiren şarkı efsane Titanic film müzikleri arasında ilk sırada yer alıyor.

4. The Godfather – The Godfather Waltz

Kapı zilinden, araba kornasına kadar hayatın her alanında yer alan efsane baba film müziği The Godfather filmi ile hayatımıza girmiş bulunuyor.

5. Requiem For A Dream – Requiem For A Dream

Ensturamantel duygu yüklü dram müzikleri sıralamasında ilk sırada yer alan Requiem For A Dream müziği aslında çok aşina olduğunuz ancak kaynağını bilmediğiniz bir müzik. Filmi ile aynı ismi taşıyan müzik bir çok programda da dram müziği olarak kullanılmaktadır.

6. Rocky – Eye Of The Tiger

Spor müziği olarak bilinen Eye Of The Tiger şarkısı Rocky filmi ile insanların kulağına girmiştir. Film ile aşırı derecede özdeşleşen şarkı tüm dünyada dinlenme rekorları kırmış, hala daha popülerliğini devam ettirmektedir.

7. Matrix – Clubbed to Death

Bilim kurgu filmlerinde başka bir boyut açan efsanevi Matrix filmi müzikleri ile de oldukça fazla ilgi görmeyi başarmıştır. En bilinen şarkısı Clubbed to Death film ile birleşmiş, müzik duyulduktan sonra başka bir boyuta geçmek garantilenmiştir adeta.

8. Saw Theme – Saw Theme

Gerilim müziklerinin fenomeni Saw Theme namı değer Testere filmi müziği olarak bilinir. Testere filmi zamanın en bilinen korku filmlerinden biridir. Müzikleri gerilim yüklü ensturamantel biçimdedir.

Ayrıca Bknz.  Yıkanmayı Sevmeyen Köpeğin Sahibinden Aldığı İntiam

9. Leon – Shape Of My Heart

Listenin bir numarasında herkesin sevdiği ve bildiği bugün bile pek çok yerde duyduğumuz Leon film müziği olan Shape Of My Heart şarkısı yer alıyor. En duygusal yabancı şarkı olarak bilinen film müziği hala eskimiş değil.