Dünyanın En tehlikeli Hayvanları

pomeranian boo fiyatları

1. Kutu Denizanası

Kutu Denizanası

Normal denizaltılara göre zehirli bir tür olan kutu denizaltı denizde yaşayan en tehlikeli canlılardan biridir. İnsanları sokması halinde dakikalar içinde ölümüne neden olabilir. Masum görünen bu tür aslında ölüm makinesidir.

2. Koni Salyangoz

Koni Salyangoz

Denizde yaşayan bir diğer canlı da koni salyangozdur. okyanuslarda yaşayan bu canlı çok nadir görünür ancak oldukça zehirlidir. Bir insanı sokması halinde dakikalar içinde ölümüne neden olur. Denizde yaşayan en zehirli yaratıklardandır. Diğer salyongozlardan farklı olarak anteni yoktur.

3. Kara Mamba

Kara Mamba

İnanılmaz şekilde hızlı olan bu yılan diğer tüm yılan türlerine göre daha zehirlidir ve kurbanlarını takip etme gibi bir özelliği vardır. Tehlike anında veya canı istediği için insanı takip eder ve intikamını alır.

4. Cape Buffalo

Cape Buffalo

Afrika çayırlarında yaşayan ağır hayvan türlerinden tehlikeli bir hayvan cape buffalo oldukça agrasif olan bu canlı bir aslan kadar tehlikelidir ayrıca vücut ağırlığı onun için avantajdır. Herhangi bir canlıyı bir tehlike sezmeden bile düşman olarak görebilir.

5. Sürücü Karıncalar

Sürücü Karıncalar

Yolda giderken karıncalardan birine rastlarsanız hemen oradan uzaklaşın. 50000 karıncalık sürüler halinde yaşayan bu canlılar genellikle düşmanlarına hep birlikte saldırırlar. Çok güçlü çeneleri olan bu canlılar insanları ısırmaları halinde gözünden yaş getirecek kadar canını yakarlar.

6. Sarı Akrep

Sarı Akrep

Sarı akrep her yerde bulunabilen bir canlıdır ne kadar tehlikesiz görünse de öldürücü bir zehri vardır özellikle bünyesi zayıf kişiler için apaçık ölüm tehtiti dir. Bu tür bir akrep görmeniz halinde yok etmek için onunla savaşmayın bile derhal orayı terk edin.

7. Kirpi Balığı

Kirpi Balığı

Denizde yaşayan bir diğer zehirli canlı türü de kirpi balıklarıdır. görünüşleri oldukça sempatik ve sevimlidir ancak dikenlerinin etinize batması halinde veya yanlışlıkla yemeniz halinde nefes darlığı felç geçirmenize neden olur.

Ayrıca Bknz.  Dünyanın En Güzel 10 Çiçeği

8. Sırtlan

Sırtlan

Leş yiyici olarak bilinen sırtlanlar eğer leş bulamaz da aç kalırlarsa insanların evlerine veya kamplarına saldırırlar çığlıkları ile ürkütücü bir hava yaratıp insanları tehtit ederler.

9. Stonefish

Stonefish

Dünyanın en zehirli balığı olarak bilinen bu balık farklı bir şekildedir.İnanılmaz hızlı olan bu canlıları hareket halindeyken görmeniz imkansızdır. Dikenleri ile saldırı yapan bu canlılar zehir enjekte ederek düşmanını anında öldürür.