Doğum Sonrası Zayıflama Teknikleri
Doğum sonrasında hemen hemen her annenin kendileri için odaklandıkları en önemli konulardan bir tanesi doğum sonrası nasıl zayıflanacağı konusudur. Yazımızda doğum sonrası zayıflamak için detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Doğum sonrasında hemen hemen her annenin kendileri için odaklandıkları en önemli konulardan bir tanesi doğum sonrası nasıl zayıflanacağı konusudur. Doğum sonrası zayıflamayı kolaylaştırmak aslında gebelik esnasında nasıl kilo aldığınızla ve ne kadar kilo aldığınızla doğru orantılı bir durumdur.

Gebelik esnasında normal bir şekilde kilo almışsanız bu kiloları vermeniz çok daha kolaydır. Bunun da ilk şartı gebelik süresince sağlıklı ve dengeli bir beslenme sürecidir. Gebelik sonrası kilo vermeye yardımcı olan bir diğer etmen ise gebelik boyunca yapılan egzersizlerdir. Bu egzersizler hem doğum esnasında hem de doğum sonrasında daha sıkıntısız bir dönem atlatmanıza yardımcı olur.

Doğum sonrası zayıflama konusunda bir anneye en çok yardımcı durumlardan bir tanesi de düzenli olarak bebek emzirmektir. Anne bebeğini düzenli olarak emzirse bir günde yaklaşık 500 kilo kalori enerji harcamış olur ki bu rakam egzersizlere yakılan enerji miktarlarından çok daha fazladır. Dolayısıyla bebeğiniz sizi emmeyi ne kadar geç bırakırsa bu hem onun sağlığı için hem desizin sağlığınız için o kadar faydalıdır.

Bunların dışında doğum sonrası diyet yapmak için şu adımlara da dikkat etmelisiniz.

  • Ekmek tüketiminizi mutlaka azaltın. Hatta yapabiliyorsanız hiç tüketmemeye gayret edin.
  • Hızlı ve hazır yiyeceklerden olabildiğince uzak durun. Normalde olduğu gibi gebelik sonrası dabu besinleri tüketmek size kilo aldırır.
  • Gazlı içeceklerden uzak durun. Bu hem bebeğinizin sağlığı hem de sizin kilolarınız için önemli bir etkendir.
  • Öğünlerinizi azaltarak sıklaştırınız. Yani az yiyin ama sık sık yiyin.
  • Doğumdan sonra da en az 3 ay egzersizlerini devam ettirmeye çalışın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları