Bütün Fotoğraflarda Güzel Çıkmanızı Sağlayacak 12 Poz Verme Taktiği
Sosyal medya çıktı çıkalı artık en önemli şeylerden birisi fotoğraflarda güzel görünmek oldu diyebiliriz. Malum bir çok kişi günün neredeyse her anını sosyal medyada fotoğraflı olarak paylaşıyor. Fakat fotoğraf çekilirken her zaman güzel görüntmek pek mümkün olmuyor. Bu yazımızda fotoğraf çekilirken sizi güzel görünmenizi sağlayacak 12 poz verme taktiğini paylaşıyoruz.

1. Kollarınızı önde bağlamayın

Kollarınızı önde bağlamayın

Fotoğraf çekilirken kollarınızı önünüzde bağlamak çekildiğiniz fotoğaflardaki doğallığı bozacaktır. Fotoğra çekilirken kameraya karşı düz durmayın biraz yana doğru eğilin, kollarınızı yana indirin. Daha zayıf ve iyi görünmenizi sağlayacaktır.

2. Eğilmeyin Dik Durun

Eğilmeyin Dik Durun

Fotoğraf çekilirken yatık durursanız boyunuz olduğundan daha kısa gözükeceği gibi fotoğraflarda daha kikolu çıkacaksınız. Bunun için daha dik durun, sandalyeye yaslanmadan poz verin.

3. Kameraya karşı düz durmayın

Kameraya karşı düz durmayın

Fotoğraf çekiminin olmazsa olmazı kesinlike kameraya karşı düz durmayın, hafif yana doğru açılı durmanız daha ince ve uzun görünmenizi sağlayacaktır.

4. Gövdenizi çevirin

Gövdenizi çevirin

Gövdenizin dörtte üçünü kameraya doğru çevirmek. Bu, belinizin daha ince görünmesini sağlar ve yüz kısmınız daha güzel durur. 

Fotoğrafçekilirken illa oturarak poz verecekseniz ellerinizi önünüzde bağlamayın ve kesinlikle bacaklarınızı düz tutmayın. Oturarak poz verirken en güzelduruş kum saati olarak adlandırılan kularıdaki duruş şeklidir. Ayrıca bacak bacak sütüne atarak doğal bir görüntü oluşturabilirsiniz.

6. Görsel çizgiler oluşturun

Görsel çizgiler oluşturun

Kollarınız yanlardan düz salınmış neredeyse hiç bir poz fotojenik gözükmez. Bunun yerine en azından bir elinizi belinize koyabilirsiniz.

7. Düz ve eğri çizgileri birleştirin

Düz ve eğri çizgileri birleştirin

8. Bol giysilerle poz vermeyin

Bol giysilerle poz vermeyin

Bol kıyafetle poz veriyorsanız elleriniz daha görünür olmalı ve kıyafeti olabildiğince dar göstermeye çalışın veya en iyisi bol kıfayetle poz vermeyin. :)

9. Dirsek göstermeyin

Dirsek göstermeyin

Fotoğraf çekilirken dirseğiniz yerine lleriniz görünsün.

10. Dokunaklı bakın

Dokunaklı bakın

11. Yüzünü vurgulayın

Yüzünü vurgulayın

12. Çenenizi öne çıkarın

Çenenizi öne çıkarın

Fotoğraf çekilirken öncelikle boynunuz kesinlikle görünmeli, ardından kafanızı hafifçe ön doğru eğerek doğal ve güzel bir poz oluşturabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları