Blade Runner 2049 Filmi için Kullanılan Minyatür Maket Şehir
Sinema salonlarında inanılmaz görselleriyle izleyiciyi kendisine hayran bırakan Blade Runner 2049 filminin çarpıcı sahnelerinin çoğu minyatür modellerle yapılan bu şehirde çekildi.

Blade Runner 2049'ı izleyen herkes, ne kadar çarpıcı bir film olduğunu bilir. Filmin kendisinden ve konusunu beğenmeseniz bile, Denis Villeneuve'in 1982 klasiğinin devamı sunulan inanılmaz görsellere hayretle bakmamak neredeyse imkânsız. Daha da etkileyici olan şey ise, her şey için sadece CGI kullanmak yerine, sahnelerin çoğunda minyatür modeller kullandı. Eh, biz "minyatür" diyoruz ama gördüğünüz gibi, onlar gerçekten devasa minyatürler!

"Onlar gerçekten büyükler - minyatür değiller. Bunlar büyük binalar " diyor, aşağıdaki videoda yer alan üretim müdürü Pamela Harvey-White. 4,5 m yüksekliğinde ki LAPD binasını, sadece vinçle kaldırılabilecek piramit şeklindeki Wallace Kuleleri'ni ve neredeyse stüdyo tabanının tamamını dolduran Çöp Mesafasını gördüklerinde birkaç kişi katılmayabilir. "Onlar sadece yıldız sanat parçaları" diyor gururuyla.

Yeni Zelanda'da kurulan Weta Workshop isimli özel efekt şirketi daha önce bir çok projede çalışsa da böyle devasa bir projeyi ilk kez yaptıklarını, her bir binanın yapımının ortalama bir hafta sürdüğünü belirtiyor. Minyatür şehir desek de şehir içerisindeki binalarda neredeyse bütün detaylar en ince ayrıntısına kadar yapılmış. Hiç bir efekt kullanılmasa bile yeterince gerçekçi bir görüntüye sahip.

Firmanın minyatür maket şehrin detaylarını aşağıda görebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: Weta Workshop 

Blade Runner 2049 film seti

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları