Dizi ve filmlerin oyunlarını yapan ve The Walking Dead ve Wolf Among Us gibi oyunlarına aşina olduğumuz 'macera' türünü adeta yeniden ortaya çıkartan Telltale Games, oyun severlere yaptığı üzücü bir veda konuşmasıyla faaliyetlerine son verdiğini duyurdu.
Bir Devrin Sonu Telltale Games, İflasını Açıklayarak Kepenk İndirdi

Milyonlar tarafından çok sevilen The Walking Dead dizisinin oyunu gibi çok uzun soluklu bir yapımla karşımıza çıkan ve bizi senelerdir maceradan maceraya koşturan Telltale Games uzun bir süredir zor günler geçiriyordu. Fakat bütün kötü haberlere rağmen firmanın sonunda iflas edeceğini neredeyse kimse tahmin etmiyordu. Telltale Games, yaptığı açıklama ile birlikte maalesef tarihin tozlu raflarına karışan firmalar arasına girmek üzere.

Yapılan iflas açıklamasının ardından merakla beklenen The Wolf Among Us: Season 2 ve Stranger Things oyun projelerinin de artık yapılmayacağını anlıyoruz. Yapımına daha önce başlanan The Walking Dead: The Final Season oyununun akıbeti ise şu an da belirsiz. Oyun dünyasından bazı kaynaklar son 2 bölümün yayınlanacağına dair duyurular yayınlasa da de bir diğer kesim son 2 bölümün de çıkmayacağını söylüyor.

Telltale Games tarafından yapılan iflas açıklaması metni:

“Bugün Telltale Games olarak zorlu bir karar alarak stüdyomuzun kapanacağını duyuruyoruz. Zorlu geçen bir yılın ardından, çalışanlarımızın işine son vermek durumunda kaldık. 25 kişilik küçük bir ekip, şu an şirketin yükümlülüklerini yerine getirmesi için bizle devam ediyor. Yüreğimiz burkularak, arkadaşlarımızın bugün şirketten gidişini izledik. Gelecek haftalarda, mevcut ürünlerimizle ilgili detaylı açıklamalar yapacağız.”

Firmanın yaptığı oyunları daha önce oynadınız mı bilmiyorum ama bu da diğer güzel şeyler gibi son buldu.