Ülkemizin belkide en bilgili tarihçisi diyebiliriz. Tarih hakkından hemen her konuyu neredeyse bütün detaylarıyla birlikte bilmesi ve karşısındakini bilgisiyle dövmesiyle tanıdık biz onu. Mevzu tarih olunca herkesin aklına ilk gelen isim kesinlikle İlber ORTAYLI olacaktır. Özellikle cahiller lafıyla sosyal medyanın gündemine oturan tarihçi 1982 yılında devletin politikalarına tepki olsun diye istifa etti ve Viyana, Berlin, Paris, Princeton, Moskova, Roma, Münih, Strazburg, Yanya, Sofya, Kiel, Cambridge, Oxford ve Tunus üniversitelerine çağrılarak oralarda misafir öğretim görevlisi oldu.

Kendisi tarafından yazılmış onlarca eseri bulunan Ortaylı Almanca, Rusça, İngilizce, Fransızca ve Farsça dillerini ileri derecede iyi bilmektedir. Bir dönem Topkapı Sarayı müdürlüğü görevini de üstlenen İlber ORTAYLI şimdilerde aralarında Galatasaray Üniversitesinin de bulundu bir kaç okulda öğretim vermektedir ve aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi senato üyesidir.

Dünyanın peşinde koştuğu Prof. Dr. İçin bizim bazı aklı evveller düşman gözüyle baksa da, internet üzerinde binlerce capsi bulunsa da ülkemizin yetiştirdiği en büyük değerlerden birisidir.

Prof. Dr. İlber ORTAYLI'yı biraz tanıttıktan sonra sosyal medyada hazırlanmış ve bir birinden komik capslerden oluşan eğlenceli capsleri sizler için bir araya getirelim dedik.

Son olarak belirtmek isteriz ki İlber ORTAYLI teknoloji, bilgisayar ve interneti çok sevmediği için kendisinin açtığı veya yönettiği hiç bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Özellikle twitterde onunla ilgili çok hesaba rastlamanız mümkündür, bu mecralarda söylenen hiç bir söz onun ağzından çıkmamıştır aynı bizim yayınladığımız capslerde olduğu gibi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları