Ayvalık'tan Midilli Adası'na Nasıl Gidilir?
Türk ve yabancı turistlerin seyahat etmek isteklerinde oldukça artış olan bu günlerde ekonomi gündemine de katkı payı sağlanıyor. Kapıda vize uygulaması seyahat etmeyi daha zevkli ve kolay bir hale getirdi. Yunan adaları arasında en çok gezmek ve görmek istenilen adalar arasında gelen Midilli'ye, Ayvalık'tan feribotla geçiliyor. Yaz aylarında başlayan bu geziler Midilli ve Ayvalık'tan karşılıklı kalkan feribotla iki kıyı birleşiyor.

Yunanistan'ın en büyük üç Adası’ndan biri olan Midilli adası Ege Denizi'nin kuzey doğusunda, Ayvalık'ın karşı kıyısında bulunur. Adaya feribotla geçiliyor. Yapılan seferler genelde sabah saat (9 )da başlayıp akşam (18) e kadar devam ediyor. Uluslararası bir hava limanı olmasına rağmen Midilli adasına gitmek için en pratik seçim Ayvalık'tan feribotla geçiş yapmaktır. Yunanca 'da Lesbos, İngilizce 'de Lesvosadı ile bilinir. Yapılan gezi turları ile Ayvalık'tan Midilli Adası’na gelmekmaddi açıdan daha ekonomik oluyor. Hem ekonomik gezmenin hem de Ege bölgesininen güzel yerlerini tanımak büyük bir zevk olacak.

Ayvalık'tan Midilli Adası'na Nasıl Gidilir

Ayvalık'tan Midilli Adası'na Nasıl Gidilir

En büyük adalardan biri olan Midilli Adası'na gelmek için şahsi arabalarda çok tercih ediliyor. Fakat kendi araban ile gelmek isteyen kişilerin en az bir hafta önceden feribot biletlerini ayırtması gerekiyor. Araba dışında internet üzerinden bilet satış fiyatı daha uygun olmaktadır. Onun dışında ofis bilet satış yerlerinden rezerve edilir. Yunan adalarının güzel ve ekonomik olan Midilli adası yaşamak için de uygun bir yerdir. Sakin, keyifli ve huzurlu bir yer. Harika plajları gezmek için kiralanan araç veya motosiklet mükemmel zaman geçirmenin güzelliklerinden birisi. Sıcakkanlı insanı ve güzel sunumları ile zengin coğrafyası adeta kendine bağlıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları