Bir çok akıllı telefon kullanıcısı uykuya dalmadan önce müzik açmayı seviyor. Uykudan önce müzik açan Apple Music veya Spotify kullanıcıları için en önemli sorun ise uykuya daldıklarında müzik uygulamalarının kendiliğinden kapanmıyor olmasıdır. Maalesef Apple Music ve Spotify uygulamaları belirli bir zaman sonra otomatik kapanacak şeklindeki ayarı barındırmıyor. Peki uygulamalar bu özelliği sağlamıyorsa, uykuya daldığımızda uygulamaların müzik yayınını kapatması için nasıl bir yöntem uygulayabilirsiniz?

1. Apple Music ve Spotify'de Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

Apple Music ve Spotify'de Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır?

Apple Music ve Spotify bu özelliği sağlamadığına göre, bunusaat uygulaması ile sağlayabiliriz. Apple Music veya Spotify uygulaması saat uygulamasını açın. Saat uygulamasından Sayaç menüsüne tıklayın ve müziğin otomatik olarak kapanacağı zamanı belirleyin. "Sayaç Bitince"seçeneğine dokunun ve açılan menüden en alttaki "Çalmayı Durdur" satırına tıklayın. Böylece belirlenen süre bittiğinde müzik çalar uygulaması olan Apple Music veya Spotify otomatik olarak kapatılacaktır.

2. Uyku Zamanlayıcı Kullanmanın Faydaları Neler?

Uyku Zamanlayıcı Kullanmanın Faydaları Neler?

Geri sayım aracını zamanlayıcı olarak kullanarak her şeyden önce cihazınızın bataryasını tasarruflu olarak kullanırsınız. Aktif olarak kullanmadığınız zamanlarda müzik uygulaması kapanmış olur ve böylece gereksiz yere güç harcanmamış olur.

Sadece müzik çalar uygulamaları kapatma saatini zamanlamaya yarayan ekstra uygulamalar yoktur. Bu yüzden uygulanabilecek en kolay yöntem yukarıda anlatıldığı şekilde geri sayım sayacının ayarlarını düzenlemek olacaktır.

Yazımızdan da anlayacağınız gibi aslında uyku zamanlayıcı diye bir uygulama bulunmuyor. Geri sayım sayacını çalışmakta olan tüm uygulamaları belirli bir süre sonra otomatik kapatmak üzere ayarlayabilirsiniz. Bu sadece Apple Music veya Spotify olmak zorunda değildir. İzlediğiniz bir film olabilir ya da telefon cihazınızı tamamen kapatmak için zamanlama yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu yöntemle uykuya daldıktan sonra kapanmış olmasını istediğiniz tüm aktif uygulamaları sonlandırabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları