Ankara'ya Gidince Mutlaka Yemeniz Gereken Yiyecekler
Yolunuz her ne sebepten olsun mutlaka başkentten geçer. Geçerken ufak bir zaman ayırıp yemeklerini tatmadan gitmeyin diye sizlere lezzetli bir liste hazırladık.

1. Kokoreç

Kokoreç

Ankara'da kokoreç yemeniz için tek nokta Atatürk Orman Çiftliği. Türkiye'nin en güzel kokoreççilerinin birleştiği AOÇ Yenimahalle’de. İçeri girdikten sonra muhteşem kokuları hissettikten sonra kendinizi kaybedeceksiniz.

2. Kumpir

Kumpir

Kokoreç yediniz ama sizi kesmediyse üstüne Atatürk Orman Çiftliğinden birde kumpir yiyebilirsiniz. Yan yana olan dükkanlarda rahatlıkla kumpir bulmanız mümkün. Soğutmadan hızlıca yemeyi de unutmayın.

3. Çikolatalı Pasta

Çikolatalı Pasta

Sadece çikolatalı değil bütün pastaları hatta bütün tatlıları yemek için Ankara’da en kaliteli nokta Divan Pastanesi. Kızılay’da gezerken ufak bir zaman ayırıp Divana mutlaka uğrayın derim.

4. Ankara Simidi

Ankara Simidi

Belki bazıları için saçma gelecek ama Ankaralı değilseniz simit ile ayranın birlikteliğini anlayamazsınız. Diğer simitlere benzemez, tek lokma aldığınızda bir farklılığı hissedersiniz.  Ankara simidinin yanında ayran ve üçgen peynir olmadan tavsiye etmiyoruz.

5. İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Ankara'da görmeniz gereken en iyi 5 yer

Ankara İnsanı ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları