National Geographic tarafından her yıl düzenlenen doğa fotoğrafları yarışmasının 2017 yılı kazananları belli oldu.

National Geographic, prestijli 2017 Yılın Doğa Fotoğrafçısı yarışmasının sonuçları belli oldu. Yarışmaya katılan yaklaşık 11.000 fotoğraf arasından bazıları yapılan oylamayla derece almaya hak kazandı.11.000 fotoğraf, dört kategoride yarıştı: yaban hayatı, peyzajlar, antenler ve sualtında.

Bir anlamda dünyanın gözden kaçan en güzel yanlarını herkese gösteren bu fotoğraflar görenleri büyülüyor. Bazılarının çekimi için fotoğrafçıların haftalarca beklediği bile olmuş. Büyük ödüllü kazanan fotoğrafçı 7,500 dolar alacak ve kazanan görüntüleri yakında çıkacak olan National Geographic dergisinde yayınlanacak. Ayrıca, dört kategoriden her biri birincilik kazanacak ve hepsi de 2.500 ABD doları kazanacak. Lafı fazla uzatmadan sizi bu güzel fotoğraflarla baş başa bırakayım.

Yavru dağ keçilerinden bir kaç tanesi küçük bir kaya parçasının üzerinde taze otları izlerken. Mount Evans, Kolorado, ABD

Endonezya, Borneo'da bir nehirde bir ağacın arkasındaki erkek bir orangutan. Sürekli olarak artan hurma yağı yetiştiriciliği, tehlike altında olan bu maymun türünü tehdit ediyor, normalde arboreal türlerin hayatta kalabilmek için sıra dışı davranışlara (örneğin timsahla musallat olan nehirlere geçmek gibi) başvurmaya zorlanıyorlar.

Çiçeklerin arasında yeni uyanan bir erkek aslan.

Pied Falconet, Falconidae ailesinde bir av kuşu türüdür. 

Galapagos Deniz İguanaları okyanusta beslendikten sonra fazla tuzlu suyu atmak için hapşırıyor.

Kalem kaplanı rezervi ormanlarında sabahın erken saatlerinde bu küçük bir maymun yeteneklerini pratik yaparak geliştiriyor.

Diğer ayılar kışın uykudayken, yukonun uzak bir kesiminde bir anne, topraklarındaki nehrin donmadığını ve balıkların Kasım ayının sonlarına doğru gelip gelmeyeceğini öğrenmiştir. -25C hava sıcaklıklarında ıslak tüyleri donduğu için, aileyi en zor koşullarda idare etmektedir.

Kış aylarında Transylvania. Evet, haklısın: Burası Transilvanya'dır ve bu sizi Kont Drakula'nın doğum yeri olan Sighisoara'ya götüren yol!

Yetişkin bir Karayip pembe flamingosu, Meksika Yucatan'daki bir flamingo yavrusunu beslemektedir. 

Bu denizanası türü binlerce yıldır sürekli olarak Avustralya'nın doğu kıyılarına gelir ve burada bir süre durduktan sonra yoluna devam eder.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları