16 Nisan 2017 tarihinde yapılan ve Türkiye için büyük önem taşıyan referandumun sonuçlanmasının ardından Evet oyları fazla çıktı ve küçük bir oy farkıyla yeni anayasa teklifi kabul edildi. Henüz resmi olmayan bu sonuçlarından ardından partiler arası laf dalaşları ve tartışmalar yaşanırken her seçim sonrası artık görmeye alışkın olduğumuz oy zarflarının içerisinden çıkan yazıları 2017 referandumu'nun adından da görmeye başladık.

Sosyal medyaya düşen ve genelde oyunu kullanan kişilerin oy kullanım esnasında kendi oy pusulaların fotoğraflarını paylaşması veya seçim sandığı görevlilerin bu ilginç görüntülerden oluşan bir liste hazırladık. Listede yer alan fotoğrafların ortak özelliklerinden birisi ise genelde sportif olmaları.

Galatasaraylılar başkanın istifasını isterken, Beşiktaşlılar'ın aklının Lyon maçında olduğunu görüyoruz. Trabzonsporlular ise yine 2010-2011 kupasını istemeye devam ediyorlar.

Bu kullanılan oyların çoğu geçersiz sayılırken Türk insanının her zaman muziplik yapmaya meyilli olduğunu da gözler önüne sermektedir.

Son olarak seçimin herkes için hayırlı olmasını dileriz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları