Google 2016 yılı içerinde yapılan aramaların istatistiklerini paylaştığında sonucuyla beni en çok şaşırtan kategorilerden birisi yemek kültürü zirvede olan bir milletin google da en çok hangi yemek tariflerini aradığı oldu. Google da en çok aranan yemek tarifleri sıralamasında zirvede bir tatlının bulunması gayet normal ama bu tatlınin adının Trileçe olması bir acayip geldi.

Son yıllarda çok moda olan Trileçe tatlısını demek bu yüzden her yerde görmeye başladık. Millet olarak yılmadan yorulmadan tarifini öğrenip uygulamaya koyulmuşuz. Kebap, börek, çörek gibi yiyeceklere bayılan bir milletiz ama nedense ilk 5 te bu yiyeceklerin tarifleri hiç girememiş hatta araya öyle bir tarif girmiş ki ben adını ilk kez duydum. Cahilliğime verin ama İstiridye Mantarı Tarifini ben 40 yıl düşünsem aklımın kenarına gelmezken halk olarak bu tarifi en çok aranan yemek tariflerinin içerisine sokmayı başarmışız.

Listede yer alan tarifleri evinde her gün yiyen var mıdır bilmiyorum ama bu liste google'ın yayınladığı en çok arananlar listesindeki en şaşırtıcı liste olduğu kesin. 100 kişiye sorsanız 10 kişi bile bu listeye giren bu yemekleri tahmin edeceğini de sanmıyorum.

Liste aranma kapasitesine göre sıralanmıştır ve zirve Trileçe tatlısının olmuştur. Tebrikler Trileçe.

5. Lazanya Tarifi

Lazanya Tarifi

4. Magnolia Tarifi

Magnolia Tarifi

3. İstiridye Mantarı Tarifi

İstiridye Mantarı Tarifi

2. Mücver Tarifi

Mücver Tarifi

1. Trileçe Tarifi

Trileçe Tarifi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları