İngiltere'de bir heykeltıraş bağışçılardan topladığı 100.000 adet bıçakla 26 metre büyüklüğünde dev bir heykel yapmış. Game of Thrones dizisindeki demir tahttan esinlenilerek yapılmış gibi görünen Bıçak Meleği Heykeli ismini verdiği bu heykel ilginç istatistiklerinin yanı sıra İngiltere'de artan şiddet oranında zarar gören kurbanları hatırlamak ve bu sorunun gerçek bir sorun olduğunu herkese kabul ettirmenin gerektiğini göstermek amacıyla da yapılmış.

Heykelde kullanılan bıçakların bir kısmını iki yıl boyunca polisin İngiltere ve Galler çapında şiddet suçlarında kullanılan bıçakları bağışlamış ve hatta bazı bıçakların üzerinde kurbanlarının isimleri yer alıyor. Ayrıca heykel için kullandıkları bıçakların hepsi tamamen temizlenmiş ve köreltilmiş olduğu için kimseye zarar verme imkanı bulunmuyor fakat yinede İngiltere yönetimi bu heykelin halka açık yerde sergilenmesine izin vermiyor.

"Bir hayat kurtarmak için sende bıçağını getir" kampanyası da başlatarak insanları şiddetten uzak tutmaya çalışan sanatçı bu eserin halka açık alanda sergilenmesi için birde imza kampanyası başlatmış.

Eserin detaylı fotoğraflarını aşağıda görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları