Yeni Zelanda'da ortaya çıkan bir video görenlerin ağzını açık bırakıyor. Videoda bir kadının tren yolunda karşıdan karşıya geçerken son anda treni görüyor ve hayatını kurtaran son adımı atıyor.
Webtekno

Yeni Zelanda'da ortaya çıkan bu videoda yaya geçişi serbest olan tren yolunda karşıdan karşıya geçmekte olan bir bayan yola girerken önce sağa bakıyor ve tam tren yolunun ortasına geldiğinde sağa bakıyor bu sırada trenin hızla üzerine geldiğini görmesinin ardından hızla bir adım atarak hayatını kurtarıyor. Olası bir tren kazasının önüne geçiyor. Videoyu izleyenler olay sonrasında her hangi bir yara almayan bayanın ne kadar şanslı olduğuna vurgu yapıyor.

Artık bir çok toplu taşıma aracının yeni kullanılan teknolojiler ve elektrikli araçlardan dolay eskisine oranla çok daha sessiz olduğu için insanların bu araçları durmaması ve fark etmemesi çok doğal olarak algılandı. Bir çok ülkede trafikteki elektrikli araçların çok sessiz olmasından dolayı ek özelliklerle bir araç sesi çıkartması daha önce gündeme gelmişti. 

Diğer bir detaysa tren gelirken kullanıma açık olan o yolun neden vatandaşları uyaracak bir sinyal vb. bir uyarı vermemesi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları