Danimarka'da yaşanan ilginç olayda, bir uyuşturucu satıcısı cebinde bin adet esrarlı hazırlanmış sigarayla taksi yerine polis arabasına binince ülkede gündemin en ilginç konusu oldu.

Danimarka polisinin Twitter üzerinden duyurduğu olay 21 Aralık 2017 tarihinde, anarşist grupların kendilerine göre kurtarılmış bölge olarak lanse ettikleri Christiania’da yaşandı.

Kopenhag Polisi’nin resmi twitter hesabından yapılan "Dün akşam Christiana’dan bir esrar satıcısı, eve hızla gitmek için taksiye bindiğini sanıyordu. Ancak oturduğu aracın polis otomobili olduğunu fark edince çok şaşırdı. Polis memurları da onu gördüklerine çok mutlu oldu çünkü yaklaşık bin tane esrarlı sigara taşıyordu” şeklinde paylaşımdan sonra ülke gündeminin en ilginç olayı olarak ortaya çıktı. 

Yaşanan bu olayın ardından sosyal medya üzerinde binlerce dalga geçen paylaşım yapılırken, mevzu ülke dışına taşarak artık bütün dünya çapında bilinir oldu ve taksi sanarak polis arabasına binen şaşkın uyuşturucu satıcısı da yılın en saf suçlusu seçildi diyebiliriz.

Yaklaşık bin kişinin yaşadığı Christiana Bölgesinde neredeyse yaşayan herkes suç makinesi. Bu yere ait bir kaç fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları