Gösteriği faaliyetler neticesinde dünyanın bir çok ülkesinde kullanıcıları tarafından çok sevilen bir uygulama olan Uber maalesef kanunlar karşısında pek sevilmiyor diyebiliriz. Uber'e son kötü haber İtalya'dan geldi.

Uber İtalya'daki faaliyetlerini 10 gün içerisinde durdurmak zorunda.

Uber İtalya'daki faaliyetlerini 10 gün içerisinde durdurmak zorunda. Donanımhaber

Faaliyet gösterdiği ülkelerin bir çoğunda sorunlarla karşılaşan Uber'e en son yasaklama İtalya'dan geldi. İtalyanın başkenti Roma'da ki bir mahkeme Uber'in İtalya'daki faaliyetlerini sonlandıran kararı verdi. Daha önceden de bir çok kere haksız rekabetten dolayı davalık olan Uber, alınan karar doğrultusunda 10 gün içerisinde İtalya'nın tamamındaki faaliyetlerini durdurmak zorunda. 

Eğer Uber İtalya'daki faaliyetlerini durdurmazsa çalışmaya devam ettiği her gün için 10.600$ para cezası ödemek zorunda kalacak. Aslında verilen cezaya bakınca değeri yaklaşık 70 Milyar Dolar olan bir şirket için bu ceza ne kadar caydırıcı olur orasını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Diğer yandan yasalarla sürekli sıkıntı içerisinde olan Uber'in 2016 yılında milyonlarca dolar zarar ettiği de bilinmekte. Uber'in ülkemizdeki geleceği de sorgulanmaya devam etse de gerçekten çok güzel bir hizmet vermekteler ve hele ki banka kartlarının kampanyalarıyla birleşince lüks bir seyahati ticari taksilerden çok daha ucuza yapabilmekteyiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları