Katar'da 18 Aralık tarihinde gerçekleştirilen tören geçişi sırasında Türkiye'de yapılan ve Katar'a satılan Ejder Yalçın 4x4 ve NMS 4x4 araçlar görüntülendi.

Katar'da 18 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen askeri geçit töreni sırasında Türk yapımı zırhlı kara araçları da görüntülendi. Katar tarafından sipariş edilen 400 adet Ejder Yalçın II tipinde zırhlı araçlardan üretilip teslim edilenlerden bir kaç tanesi askeri törende geçiş yaptı. Bununla birlikte Nurol Makinenin ürettiği NMS 4x4 modelinde zırhlı araçlardan ise 2 adet görüldü.

Törende görülen Ejder Yalçın II tipi araçlarda ASELSAN tarafından üretilen SARP Dual uzaktan kumandalı makineli tüfek sistemi görülürken, NMS 4x4 araçların birisinde yine ASELSAN tarafından üretilen antitank sistemi, diğer araçta ise IGLA fırlatma sistemi olduğu gözlerden kaçmadı.

Bir süre önce sosyal medyada tır üzerinde askeri araçların taşındığı görülmüş ve bu araçların nereye gönderildiği, niçin gönderildiği gibi sorular gündeme gelmişti. Bu geçit töreniyle birlikte bu sorularda cevabını bulmuş oldu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları