Titanyum gövdeli ilk otomobil Icona Vulcano
Dubai International Motor Show'da sergilenen dünyanın ilk titanyum gövdeli otomobili Icona Vulcano, görenlerini hayran bıraktı. Süper spor otomobil ek donanımlarla 1000 beygir gücüne çıkabiliyor.

İlk olarak 2013 yılında Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Icona Vulcano'nun güncellenmiş yeni hali bu yıl düzenlenen Dubai International Motor Show’da ziyaretçilerle buluştu. Yeni otomobili diğer spor otomobillerden ayıran en büyük özellikse arabanın gövdesinin tamamen titanyumdan yapılmış olması.

Titanyumun en iyi özelliklerinden en hafif olduğu kadar en sağlam olması fakat Icona Vulcano’da kullanılma sebebi ise arabada yüksek hızlarda oluşan sıcak havayı ve tekerlek kısmındaki türbülansı en az seviyeye indirip, daha az sürtünmeyle yolda daha sağlam yol alması.

Otomobilde standart olarak kullanılan 8 silindirli 680 beygir gücündeki motor, bir kaç ek donanımla 1000 beygirlik bir güce ulaşabiliyor. 0-100 km hızlanması ise sadece 2.8 saniye. 

Icona Vulcano fiyatı ise titanyum bir gövdeye sahip olduğunu da düşünürsek 2.78 milyon dolarlık bir fiyat etiketinin olmasına şaşırmamak lazım.

Son olarak şahsi görüşüm araba gerçekten çok çirkin.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları