THY Genel Müdürü Bilal EKŞİ ile İngiltere'nin Türkiye Büyük Elçisi Richard Moore arasındaki Twitter mesajları sosyal medyayı sallamaya yetti.

Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları'nın TK538 sefer sayılı Konakri - Ouagadougou - İstanbul uçuşu sırasında 13.000 metre yükselikte yolcuların arasında yer alan hamile bir yolcunun doğumunun başlamasının ardından THY kabin görevlileri hemen olaya müdahale ederek uçak havadayken bebeğin doğumunu gerçekleştirdiler.

Bütün dünyada yankı bulan bu güzel haberin ardından İngiltere Büyük Elçisi twitter üzerinden attığı bir mesajla THY kabin memurlarını ve genel müdürünü tebrik etti. Daha sonra THY Genel Müdürü Bilal EKŞİ'nin atılan bu mesaja verdiği cevap sosyal medyanın bir anda gündemine oturmayı başardı. Diyalog çok kısa sürse de Bilal EKŞİ'nin akıl dolu ve çok kibar bir şekilde verdiği cevabın tam anlamıyla kapak niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, Twitter hesabı üzerinden THY uçağında yaşanan doğum olayı ile ilgili haberi paylaşarak, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'yi tebrik etti.

Bikal Ekşi'nin mesajı ise "Sn. Büyükelçi, mesajınıza çok teşekkür ederim. 42 bin ft'de yolcularımıza ekibimiz her türlü yardımı gösteriyor. Sadece laptoplarını veremiyor " diyerek bir süre önce uygulanmaya başlayan yasak uygulamasına çok güzel bir gönderme yaptı. 

Büyük Elçi Richard Moore ise cevabında "Doğru, Genel Müdürüm. Rahatsız edici bir şey. Fakat yolcuların güvenli tutmak tek hedefimiz. Bu zor konuda işbirliğiniz için teşekkür ederiz" demekle yetindi.

Kaynak: Milliyet

THY Genel Müdürü Bilal EKŞİ Twitter Mesajı

THY Genel Müdürü Bilal EKŞİ Twitter Mesajı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları