Tesla firmasının süper sport otomobili Tesla Roadster, Malibu’da yapılan test sürüşü sırasında yolda kaldı. Test sırasında Tesla Roadster'ın, sürücü koltuğunda ise Tesla’nın baş tasarımcısı olan Franz von Holzhausen oturuyordu.

Geçtiğimiz yıl Elon Musk tarafından tanıtılan ve 2020 yılında seri üretime geçilmesi planlanan spor otomobil Tesla Roadster, firmanın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen tarafından test edildiği sırada henüz açıklanmayan bir sebepten ötürü yolda kaldı. Yolda kalan araca etraftakiler hemen müdahale ederek yolun kenarına kadar ittiler.

Yaşanan bu talihsiz olayın ardından Tesla firmasından yetkililer, araçta büyük bir problem olmadığını ve aracın hala sürebilir durumda olduğunu belirttiler. Aracı almayı düşünenler ve medya ise Tesla Roadster neden yolda kaldı merak ediyorlar.

Tesla Roadster siparişleri etkilenir mi?

Tesla Roadster siparişleri etkilenir mi?

Test aşamasında arızalanan aracından ardından otomobilin siparişlerinin bu durumdan nasıl etkileneceği merak edilirken, otoriteler bu şanssız durumun siparişleri etkileyeceğini düşünmüyor fakat spor otomobil için vaat edilen yüksek performans değerlerinin ne derece gerçeğe dönüşeceği konusunda bazı tereddütleri var. 

Zira Elon Musk ve bazı Tesla yetkilileri yeni otomobilin tek şarj dolumu ile en az 1000 km yol gidebileceğini bununla birlikte aracın 10 bin Nm tork üretirken 400 km/s hıza varacağını açıklamışlardı.

Tesla Roadster Fiyatı?

Son olarak bu araca sahip olmak için 250.000 dolar ödemeniz gerekmektedir. Arabayı çıktığında almak istiyorsanız da 50.000 $ depozito ödeyerek sıraya girebilirsiniz. Tabi bu fiyatlar ABD için geçerli, ülkemizdeki vergilerle fiyatın bir hayli katlanacağını söylememize gerek yok sanırım.

Tesla Roadster videosu

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları